תיקונים להקת קיבה

/

בימינו, כ-50% מהחולים שהוטבע להם מעים בעבר נאלצו להסיר את הטביעה. יכולות להיות לכך סיבות שונות מאוד. כ-40% מהחולים אינם מצליחים להפחית משקל מספק. קבוצת זו של חולים מאבדת רק 25% מהמשקל העודף. הקבוצות האחרות של חולים סובלות מתופעות טכניות הקשורות לטביעה כגון זיהומים, עליית הטביעה והזזת הטביעה.

בחלק מהחולים, לאורך שנים יכול להתפתח הרחבה בתחתית צינור המאכל, קושי בבליעה והתפתחות תסמונת התקף חוזר. רוב התלונות הללו ניתן לטפל בהסרת הטביעה. אך גם אם החולה הגיע למשקל האידיאלי, רובם של החולים מתחילים להשתנות משקל לאחר הסרת הטביעה. במרכז שלנו, פעולות תיקון להסרת הטביעה ופעולות תיקון לניתוח השמנה אפקטיבי יותר מתבצעות בעקבות מינימום סיכוני התערבות.

מהו מיגרציה של הטביעה ואיך ניתן לטפל בה?

מיגרציה במובן הפשוט הוא התקפלות הטביעה, בעיקר כאשר מדובר בטביעה ישנה, בעלת לחץ גבוה ומוצקה מסיליקון. במקרה זה, הטביעה יוצאת מהמעי ונכנסת לתוך המעים על ידי פיגוע. כאשר זה קורה, ראשית ניתן לראות סימנים של זיהום במקום הנתק. לרוב החולים שסובלים מאבסס כרוני במקום הנתק, המיגרציה עצמה מהווה את הגורם העיקרי. הסימפטומים השניים של מיגרציה הם אובדן היכולת להגביל את הצריכה של מזון. כך שהטביעה, שצריכה להקיף את המעי מכל הכיוונים, חלק ממנה נכנס לתוך המעי ולא מספקת עוד את התקיפות המגבילות.

מיגרציה איננה בעיה דחופה, אך כדי להסיר את הזיהום הכרוני, הפתרון העיקרי הוא להסיר את הטביעה מיד. אם חלק מהטביעה נכנס לתוך המעי, פעולת הסרת הטביעה נעשית באמצעות פרוצדורה אנדוסקופית, כלומר, ללא ניתוח, באמצעות כניסה דרך הפה ושימוש במכשירים מיוחדים. בכך החולה יינצל מאפשרי תופעות לוואי של ניתוח. למרות הזיהום, אי אפשר להוסיף תיקון לאותו ניתוח באותה פעם, ולכן יתרון גדול הוא סרת הטביעה בדרך אנדוסקופית.

לאחר שהטביעה נמחקת ניתן לבצע ניתוח משני בתקופה של כ-6-8 חודשים. במקרים של מיגרציה, יתכן שיהיה הדבקות עבות באזור המיגרציה, ולכן החלפת הטביעה עם ניתוח לבישול יתר יותר היא הגיונית יותר. אחרת, יתכן שתישאר איבר העליון עם מידה גדולה יותר ממה שנדרש.

Post Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir