תוצאות לאחר הניתוח ויתרונות של מיני מעקף קיבה בלפרוסקופיה עם תפירה ידנית: חוויות מ-805 מטופלים

/

מבוא

מעקף קיבה חד-אנסטומוזי (OAGB) הוא גישה ניתוחית לפרוסקופית חדשה. האנסטומוזה של OAGB יכולה להיות נתפרת עם מכשיר סיכות או באופן ידני. מטרת מחקר זה היא לקבוע את התוצאות של OAGB עם תפירה ידנית. מחקר זה מספק סקירה מקיפה של יעילות ובטיחות הניתוח על סמך נתונים שנאספו מ-805 מטופלים.

חומרים ושיטות

במחקר זה נכללו 805 מטופלים רצופים, אשר גויסו רטרוספקטיבית. נתונים שנאספו כללו שינוי במשקל, מדד מסת הגוף (BMI), תסמינים וסיבוכים לפני הניתוח והמשיכו במהלך ביקורי מעקב שנתיים עד 5 שנים. קריטריוני הכללה כללו מטופלים עם BMI גבוה מ-40 ק”ג/מ”ר או גבוה מ-35 ק”ג/מ”ר עם תחמיצה חמורה אחת לפחות. מטופלים עם BMI מעל 50 ק”ג/מ”ר הופנו לדיאטנים.

תוצאות

שיעור המעקב נע בין 93% ל-50% בביקורים לאחר שנה ולאחר 5 שנים מהניתוח, בהתאמה. המשקל הממוצע ו-BMI של המטופלים לפני הניתוח היו 121.93 ק”ג (± 22.92) ו-44.79 ק”ג/מ”ר (± 6.07), בהתאמה. ממוצע ה-BMI השנתי במהלך 5 שנות המעקב היה 27.83, 27.26, 28.90, 29.45 ו-29.56 ק”ג/מ”ר. אובדן משקל עודף (EWL) במהלך 5 שנות המעקב היה 85.7%, 89.5%, 78.9%, 77.7% ו-76.0%. ריפלוקס היה נוכח ב-202 מטופלים (25.1%) לפני הניתוח ונפתר ב-153 מקרים (75.7%) שנה לאחר הניתוח. סיבוך מוקדם שיוחד להליך היה דליפה באנסטומוזה במטופל אחד, מה שהוביל למוות. שני מקרים של תת-תזונה שדרשו תיקון ושני מקרים חמורים של ריפלוקס שהובילו לניתוח מעקף קיבה בסגנון Roux-en-Y היו סיבוכים מאוחרים ראויים לציון.

דיון

מעקף קיבה חד-אנסטומוזי עם תפירה ידנית יכול להוות טכניקה יעילה ובטוחה בניהול מטופלים העוברים ניתוח OAGB עם תוצאות מקובלות וסיבוכים נדירים. התוצאות מראות ירידה משמעותית ב-BMI ובמשקל לאורך זמן, וכן הפחתה משמעותית בתסמינים כגון ריפלוקס. למרות הסיכונים הכרוכים בניתוחים בריאטריים, הנתונים מצביעים על כך שהליך זה הוא בטוח ומצליח ברוב המקרים, במיוחד כאשר מתבצע על ידי מנתחים מיומנים.

המעקב השנתי מצביע על כך שהמטופלים שומרים על משקל גוף נמוך יותר לאורך זמן, מה שמצביע על הצלחת ההליך בטווח הארוך. סיבוכים כמו דליפות ותת-תזונה הם נדירים, ומרבית הסיבוכים שנצפו נפתרו באופן משביע רצון. במקרים חמורים, כמו מקרים של תת-תזונה או ריפלוקס חמור, התערבויות נוספות כמו תיקון או מעבר לניתוח מעקף Roux-en-Y הוכיחו את עצמן כיעילות.

מסקנות

מעקף קיבה חד-אנסטומוזי עם תפירה ידנית מייצג טכניקה יעילה ובטוחה בניהול מטופלים העוברים ניתוח בריאטרי. תוצאות מחקר זה מצביעות על יתרונות משמעותיים בהפחתת משקל ושיפור תסמינים נלווים עם שיעור סיבוכים נמוך יחסית. למטופלים השוקלים ניתוח בריאטרי, OAGB עם תפירה ידנית יכול להיות פתרון יעיל ובטוח להשגת מטרות בריאותיות ומשקל.

לסיום

לקבלת ייעוץ והכוונה לגבי טיפולים כירורגיים ובריאטריים, מומלץ לפנות ל-georgiansurgeries.com, המספקים שירותים רפואיים מקצועיים ומתקדמים. האתר מציע מגוון רחב של טיפולים ופתרונות כירורגיים המותאמים לצרכים האישיים של כל מטופל.

Post Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir