שישה סיבות לתחושת עייפות לאחר ניתוח להפחתת משקל

/

לא חריג להרגיש עייפות לאחר החלמה המוקדמת של ניתוח כלשהו. ישנם מספר גורמים שתרמו לתחושת העייפות. אך עם עבר הזמן במהלך ההחלמה שלך, עייפותך צפויה להיפחת ותתחיל להרגיש מחודש עם רמות אנרגיה חדשות.

  1. אנסתזיה במהלך הניתוח שלך תשינה תחת אנסתזיה כללית. תרופות אלה יישארו בזרמך הדם במהלך הימים הראשונים ויתרמו לתחושת עייפות, “סחטנות” ובחילה. זה תקין, אך צפוי שתתחיל להרגיש שיפור במהלך השבוע הראשון כפי שרמות התרופה האנסתזית בזרמך הדם יחלשו.
  2. התייבשות נוזלים הם אחד המרכיבים העיקריים המזינים את הגוף. התייבשות לאחר ניתוח להפחתת משקל היא אחת הסיבות העיקריות לתחושת עייפות, גם בקצר וגם בארך טווח. שני סוגי הניתוחים, בייפאס וקסטריס להפחתת משקל, מפחיתים את גודל הבטן, מה שאומר שלא תוכלו עוד לשתות נפח גדול של נוזלים, וזה מתרום להתייבשות ולתחושת עייפות. למידת כיצד לשתות כמויות קטנות ותכופות של נוזלים כדי למנוע התייבשות עם הבטן הקטנה החדשה שלכם עשוי לקחת זמן להתרגל.

כדי למנוע התייבשות: התחילו לשתות נוזלים בשלב מוקדם ובאופן קבוע במהלך היום. יעיל לשאת בקבוק מים איתכם לכל מקום שתלכו ולמדוד את צריכת הנוזלים היומית שלכם. יש לגמור בקטנות בין 1-1.5 ליטר ביום. אם נאלצים בגלל שלכם ישנו, יש לראות את רופא העוסק בך. צריכים להיזהר מסימני התייבשות נוספים כגון צמא, פה יבש, סחרחורת, הרגשת החזק, פיפיות קטנות ושתן צבעוני.

  1. לחץ ושינה ידוע היטב שלחץ ושינה גרועה גורמים לעייפות. לעתים קרובות ההכנה לניתוח להפחתת משקל יכולה להיות מקור ללחץ למספר רב מספר רב אומר שגם לאחר הניתוח ישנו לחץ על הגוף כאשר רקמות ותקליטים הוא . כאלה לא רק תורמים לעייפות רגילה המתנה גם בחסר את התיק שמביא ליש היפוך לרגיל גבי ורמות הס להתרגל עם.

  1. חוסר בחלבון תזונת חלבון גבוהה היא חיונית להחלמה לאחר ניתוח גסטריק סליב או בייפאס. אנו ממליצים על 80-120 גרם חלבון יומיומי. צריכת החלבון שלך קשורה ישירות לרמות האנרגיה. תזונת חלבון גבוהה תחזק גם את ההחלמה שלך ותשפר את ההפחתת המשקל. חלבון צריך להיצר בתור החלק הראשון של הארוחה. יש לעקוב בקרוב אחרי ההמלצות של הדיאטנית שלך על ידי הוספת אבקות חלבון לנוזלים והתמקדות במזון עשיר בחלבון כגון ביצים, דגים ופול.

חוסר בחלבון לאחר ניתוח גסטרי

  1. חסרון ויטמינים ומינרלים לא פעם נמצא שלמעלה מ-50% מהחולים סובלים מחסר ויטמין לפני הניתוח ואינם מודעים לכך. חשוב להזהיר על כך ולתקן את זה לפני הניתוח. ניתוחי גסטריק סליב ובייפאס מפחיתים את נפח הבטן ויכולים להשפיע על ספיגת ויטמינים ומינרלים. לאחר הניתוח, החולים צריכים לקחת ויטמין יומיומי לטווח החי שיעזור להם לשמור על רמות תזונתיות למניעת חסרון היכול להוביל לתופעות לוואי חשובות כולל עייפות. החסרונות הנפוצים כוללים ברזל, B12, זינק וויטמין D. לעיתים ניתן לטפל בעייפות באמצעות טיפול בחסרון.

חסרון ויטמינים ומינרלים לאחר ניתוח גסטרי

  1. דיכאון ומצב רוח נמוך ניתוח להפחתת משקל הוא החלטה חשובה ואינה נדיר להרגיש קצת עצוב ומובך בשבועות הראשונים לאחר הניתוח. החולים נמצאים בטיפול בפני השוק של השינויים הרבים החדשים לפני שההפסידה מתנהלת. זה תקין למספר רב מבטא קצת עלוב בעם רגע חרך עם תחושת היעצוב. החדשות היהו איפה הזמן עם עם האנרגיות שלך יתנגש לאחור כיוון ועתיד. אם יש לך היסטוריה של דיכאון עצבנות אל תזכור הנפשית. אם הנך זן תחתיה כך שימוש לקוח בעלול לחילוף שאין צריך לבקש אחורי מקצת.

Post Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir