עיתון: בדיקה קלינית של 7 שנים של 1107 מקרים השווה בין גסטרקטומיה מנומית, חציית המעי הקטן רו-אנ-ווי וחציית המעי הקטן המינימלית לקביעת פרוצדורה בריאטרית ומטבולית יעילה ובטוחה

/

הקדמה

השפעת האפידמיה של השמנת יתר מהווה אתגר בריאותי ניכר, השפיע על מדינות מפותחות ומתפתחות כאחד, כולל את הודו. התערבויות כירורגיות כגון גסטרקטומיה מנומית באמצעות לפרוסקופ, חציית המעי הקטן רו-אנ-ווי וחציית המעי הקטן המינימלית עלתו כאפשרויות יעילות לניהול השמנת יתר קשה ותופעות מטבוליות קשורות. מאמר זה מבקש לסקור את ניסיוננו הרחב של 7 שנים עם ניתוחים אלה, על מנת להעריך את בטיחותם ויעילותם בקרב אוכלוסיות פצים שונות.

שיטות

המחקר שלנו ניתן לנתח בסיס נתונים רחב של ניתוחים בריאטריים, כולל 473 מקרים של חציית המעי הקטן המינימלית, 339 מקרים של גסטרקטומיה מנומית, ו-295 מקרים של חציית המעי הקטן רו-אנ-ווי. הנתונים נאספו באופן תחזוקה מראש, והדגש הוא על תוצאות כירורגיות, תחושות צד, ופתרון של מחלות משולבות הקשורות לשמנת יתר.

תוצאות

תמותה והתרחשויות:
  • גסטרקטומיה מנומית (LSG): שיעור התמותה היה 2.1%.
  • חציית המעי הקטן רו-אנ-ווי (RYGB): שיעור התמותה היה 0.3%.
  • חציית המעי הקטן המינימלית (MGB): לא דווחו תמותה, מה שמצביע על פרופיל בטיחותי משמעותי.
  • נזילות: גבוה ביותר ב-LSG (1.5%), אחריה עוקפת RYGB (0.3%), ואינה קיימת ב-MGB.
  • שבץ של זהב: פחות מ-1% מהמקרים של MGB, בניגוד לשיעורים גבוהים יותר ב-LSG ו- RYGB.
  • הקאה נמשכת: נצפתה בעיקר במטופלים שעברו LSG.
ניהול משקל:
  • קידום משקל: נצפת ב-14.2% מהמקרים של LSG, 8.5% ב- RYGB, ולא נמצא ב-MGB, מה שמדגיש את היעילות שלה בשמירה על קידום המשקל לאורך זמן ארוך.
אפקטים מטבוליים:
  • היפואלבומינמיה: נמוכה ב- LSG, בינונית ב- RYGB (2.0%), וגבוהה במקרים הראשונים של MGB שאורך החצייה חרף חולצה היה גדול מ-250 ס”מ.
  • פתרון למחלות משולבות: גבוה במיוחד ב-MGB בהשוואה ל-LSG ו- RYGB, במיוחד בפתרון לדיסליפידמיה, סוכרת מסוג 2 (T2D), ולחץ דם.
  • הידבקות במחלות בס”ד: הגבוה ביותר ב-LSG (9.8%), אחריה RYGB (1.7%), ונמוכה במיוחד ב-MGB (0.6%).

מסקנות

שני הניתוחים, RYGB ו-MGB, משתמשים במנגנוני הגבלה וספיגה להשגת הורדת משקל ושיפורים במטבוליזם. עם זאת, MGB מתברר כמספר אחד בקלות טכנית, יעילות גבוהה, ושיעורים נמוכים של הולכת פעולה, כולל תמותה אפסית. האחוז הגבוה של הפתרון למשקל העודף ולמחלות המשולבות תומכים בתועלתו העליונה של MGB. ממצאינו תומכים ב-MGB כבחירה המועדפת למטופלים שמקפידים על שיפור יעיל ובטוח של משקל ובקרת מטבולית. LSG נשארת אפשרות תחליף למטופלים שאינם מקפידים על תיקול יציב למשקל או מוכנים לקבל חזרת משקל פוטנציאלית.

שירותים והידע של GeorgianSurgeries.com

עבור אנשים שמתלבטים בניתוח בריאטרי בהודו או בחו”ל, GeorgianSurgeries.com מציעה הדרכה ותמיכה מקיפה. הפלטפורמה שלנו מקשרת מטופלים למקצוענים רפואיים מוסמכים המתמחים ב-MGB, LSG, RYGB וטכניקות כירורגיות מתקדמות אחרות. אנו מספקים ייעוץ אישי, מידע מפורט על הפרוצדורות, ומאפשרים תכנון נסיעה רפואית חלק. בטחו ב-GeorgianSurgeries.com לייעוץ מומחה וגישה למתקני ניתוח בריאטרי מובילים בעולם.

הבדיקה הקלינית הזו מבססת את יעילותם ובטיחותם של MGB, LSG ו- RYGB בניהול שמנת יתר קשה ותופעות מטבוליות קשורות, מספקת תובנות ערך עבור פציינטים ומקצוענים בתחום הבריאטריה

Post Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir