סטנדרטיזציה של מיני טכניקת מעקף קיבה:

/

Mini Gastric Bypass טכניקת תקנון: נשיא IFSO הנוכחית, ד”ר ליליאן קו, מציינת כי ניתוחים בריאטריים לפידות לפרקים יכולים לקחת בערך שעה או יותר במקרים קשים יותר. במקרים של השמנת קישוט, בעיות קשורות לעמידה למצב נתון הן דבר נפוץ. לכן, במיוחד במקרים של השמנת קישוט מאוד, הטכניקה של Mini Gastric Bypass מבריקה בקלות ומהירות.

יצירת השריר (המין החדש): בניתוח Mini Gastric Bypass, יש ליצור שריר חדש באורך ממוצע של 18-20 ס”מ. בעת יצירת השריר, יש לעבור מאחורי הקיבה שבו נקרא incisura, ולהמשיך את הפעולה דרך צינור קליברציה של 36 F. יש להשלים את הפעולה ללא כניסה רבה מדי אל מיפרץ המין. הצריף של השריר חשוב מאוד למניעת זרימת גליץ’. עם זאת, לא נערך חקירה לגבי כמה הצריף יהיה מספיק כדי למנוע זרימת גליץ’. אך בדרך כלל, רק בפחות מ-40% מהמקרים נראית זרימת גליץ’ לשריר, ורק ב-3% מהמקרים נראית זרימת גליץ’ לעוקף.

חיבור מין-מעי: ד”ר דה סילבה מברזיל מציין כי למרות התוצאות המצויינות של Mini Gastric Bypass, קיימות ביקורות רציניות על הזרימת גליץ’ למין ובמיוחד לעוקף. Mini Gastric Bypass יש בו טכניקה שונה משיטת Billroth II הידועה למנתחים הקלאסיים. ב-Billroth II ניצור מרחק של 30-40 ס”מ מהמעי הפולט, בעוד שב-Mini Gastric Bypass המרחק חורג על פי 150 ס”מ. בין Mini Gastric Bypass לגרסה של Carbajo יש הבדלים כמו אורך המעי שמפחית את הספיגה, וסוגי תפקודי התפרים הנגד-רפלקטיביים. ב- Carbajo Single Anastomosis Gastric Bypass נדרשת מדידה של אורך כל המעי, בעוד שב-Mini Gastric Bypass אין צורך בכך.

יש להקפיד על זה שהחיבור הוא אנטקוליקי ואנטיגסטרי, כלומר יש לוודא שהוא ממוקם מאחורי המין והמעי הגס. הוא צריך להיות איזופריסטלי, כלומר מותאם לתנועות המעי. בנוסף, דה סילבה מעדיף שהחיבור יתורגם בקיר הקדמי של המין, וטוען כי החיבור הפוסטרי יותר פונקציונלי ומקל על ריקון השריר, ועשוי להקל על ניקוי מוצרי זליזות. זה גם יכול להקל על הסרת החומר שמזוהם עם זיהומים. החיבור בין המין למעי צריך להיות מצד לצד, פוסטרי, באורך ממוצע של 30-35 מ”מ.

אינדיקציות והמלצות עבור Stapler-Kartuş והחוזק של קו התפיחה: במחקרים שהשוו סוגי סטפלרים, דווח על יתר דימומים עם Ethicon Echelon, אך זה אינו משמעותי בקרב הקליני. נושא החוזק של קו התפיחה נמצא עדיין בדיון ואין הסכמה בנושא. נראה כי שימוש בחומרי התמיכה כמו דבק פיברין, תפיחות, או מוצרי דיוקן, הוא לא מוכח באופן מוחלט כמתודה מועילה או מזיקה. לכן, חשוב להתבסס על תכונות המקרה. בסופו של דבר, הצהרות של מרכזים שמוסיפים את כל סוגי התוספות כדי לקדם ניתוחים בטוחים יותר אינן תואמות למדע.

הגדרת המרחק הסופי של הספיגה: ד”ר קמל מהוודאי הממלכה המאוחדת מציין כי בעשור האחרון נתרחשה תודעה כי ניתוחי Roux-en-Y bypass הם יעילים בעיקר בתכונותיהם המגבילות והמפחיתות את הספיגה, אך הודגש כי המועילים יותר באמצעות כך שהודגש שניתוחי Roux-en-Y bypass מאוד מועילים יותר עם מרחק ספיגה נוסף, וכך נוצר הקונספט של בייפאס גס דיסטלי. לאחר Roux-en-Y ניתוחים, נודע כי רק 11% מההפחתה הכללית בקלוריות היא תוצאה של הפחתת הספיגה. נוסף כי הניתוח הכי מועיל הוא רובינאית ה-100-200 ס”מ המצויינת. ניסיונותינו עם Roux-en-Y מצביעים כי הפחתת קלוריות מעל 150 ס”מ במעי אינה מובילה לשיפורים קליניים משמעותיים. אורך זה מקנה עוד יותר קומפליקציות תזונתיות. לכן, קמל ממליץ על כך שאורך הספיגה ב- Single Anastomosis Gastric Bypass לא יחרוג מ-150 ס”מ.

סגירת הפתחה של המזומן ב-Mini Gastric Bypass: אחת מהיתרונות הגדולים של Mini Gastric Bypass היא שאין צורך בחיבור שני ברסים-ברסים והתזונה הפנימית רמה אפס. ב-1900, ד”ר פטרסן הגדיר את הפתחה הזו, אך היא אינה דרושה ב-MGB מכיוון שאין כאן פיצול במעי. לכן, השתלם נתון של 5 ב-1000 בנושא התזונה הפנימית ו-5% לאחר זמן ארוך. מצד שני, הפתחה והרניה הפנימית קרינו רק 4 דיווחים. עם זאת, במקרה של כאבי בטן שאינם מוסברים אצל המטופל, עלולים לחשוב על רניה פנימית.

Post Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir