ניתוח פנימי רובוטי לעברת מעי י-י בהשוואה ללפרוסקופיה: מחקר לדוגמא

/

רקע

ניתוח רובוטי עומד כאלטרנטיבה מתקדמת ללפרוסקופיה המסורתית, מספק תצוגה תלת-ממדית מדויקת לכימות מורכבות תוך שמירה על שליטה מלאה בחדר הניתוח.

השערה

המחקר שלנו מתמקד בניסיוננו עם ניתוח זה המתקדם בהשוואה ללפרוסקופיה במהלך ניתוח העברת מעי י-י להראות את בטיחותו ואפשרותיותו. המטרה היא להעריך את ההבדלים האפשריים בין טכניקות הרובוטיות ללפרוסקופיות.

חומרים ושיטות

במחקרנו הזה, זיהינו באופן אחורי 153 חולים בעלי השמנת כרונית שעברו ניתוח העברת מעי י-י, במסגרת פרק של שנתיים במחלקה למדעים רפואיים וכירורגיים של אוניברסיטת פוג’ה. נאספו נתונים על נתוני הדמוגרפיה, זמן הניתוח, שיעור המרה, אורך שהות בבית החולים ותמותה, וניהלנו השוואה בין שני קבוצות: 82 חולים שעברו ניתוחים לפרוסקופיים ו-71 שעברו ניתוחים רובוטיים.

תוצאות

בין החולים שנחקרו (גיל ממוצע של 42.58 שנים, 74% נשים), אלו שניתחו בקבוצת RGB (71 חולים) הייתה להם ממוצע של 224.75 ± 10.4 דקות לניתוח, כולל זמן התאמה לרובוט. לעומת זאת, הניתוחים הלפרוסקופיים (82 חולים) נעשו בממוצע של 101.22 דקות, הפרש שסטטיסטית משמעותי (p < 0.05). משך השהייה בבית החולים הממוצע היה 4.1 ימים לקבוצת RGB ו-3.9 ימים לקבוצת LGB, מה שהראה הבדל מינימלי (p = 0.89). קיימת רק מקרה אחד של המרה ללפרוסקופיה בקבוצת RGB. לארבע פעמים רק אחד של התערבות מתמצאת בקבוצה ללפרוסקופיים, המצב הוצגה במפואר על

Post Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir