מעקף קיבה ב-51 שאלות: השאלות הנפוצות ביותר

, , ,

/


אנא לקחת בחשבון שמדובר במידע כללי ולפני שאתם חושבים על ניתוח, חשוב להתייעץ עם מקצוען בתחום הבריאות. הנה מספר קריטריונים להערכה לפני ניתוח פסיזיה במידע הישנה:

  1. מדד מסת הגוף (BMI): יחס המשקל שלך אל גובהך יכול להיות פי שניים של משקלך האידיאלי או יכול להיות שה-BMI שלך עולה על 40, מה שעשוי להצביע על אפשרות לניתוח.
  2. BMI ומחלות משניות: אפילו אם BMI שלך הוא 35, אם יש לך בעיות כמו סוכרת, לחץ דם, בעיות במפרקים או אפניה בשינה הקשורות למשקל, ניתוח עשוי להיות אפשרות.
  3. אובדן משקל לטווח ארוך: אם אתה סובל מאובזיטה כבר יותר מ-5 שנים, ניתוח עשוי להיות אפשרות.
  4. ניסיונות לאבד משקל שבלו נכשלו: אם יש לך נסיונות קודמים לאבד משקל באמצעות דיאטות או ניסיונות אחרים, והם נכשלו, ניתוח יכול להיות אפשרות.
  5. החלטה יציבה לשינוי בסגנון החיים: ניתוח פסיזיה דורש שינוי גדול בסגנון החיים שלך. חשוב לוודא שאתה מחולל כלים לעבוד על זה.

חשוב לזכור שזו מידע כללי והתייעצות עם מקצוען בתחום הבריאות היא חשובה לפני קבלת החלטה. אם יש לך קטע ספציפי שאתה רוצה שאכתוב בעברית, אני כמובן כאן לעזור.

אנא שים לב שהמידע הוא מידע כללי וחשוב להתייעץ עם מקצוען בתחום הרפורמה והבריאות לפני קבלת החלטה. הנה המידע בעברית:

כמה קילוגרמים ניתן לרדת על ידי ניתוח להפחתת משקל? באופן כללי, חולים אוחלו כ-65-70% מהמשקל הנוסף בשנה הראשונה לאחר הניתוח. כ-80-85% מהם מגיעים למשקל האידיאלי ושומרים על כך. בתקופה של 10-14 שנה לאחר הניתוח, יש מצב ש-50-60% מהמשקל הנוסף יישמר.

אילו בדיקות כלליות יש לעבור לפני הניתוח? בדיקות בסיסיות כמו ספירת תאי דם מלאים, בדיקת שתן, ובדיקות דם לזיהוי דימום הן חשובות לכל ניתוח. תחתית לזה, בדיקות פוריות כמו בדיקות פונקציות יתרואיד, סוכר בדם, ולפעמים בדיקות אוראליות לקרינת גלוקוז יכולות להיעשות. אצל מבוגרים, יש גם בדיקות של הרחבת ריאות ו- EKG. כדי להעריך את הכבד, לראות אם יש גלילות בודדות או בעיות אחרות בבטן, נעשית בדיקת אולטרסונוגרפיה לכל הבטן. גסטרוסקופיה היא חובה כדי להתגבר על בעיות כמו הרניה בלתי פעילה, התקף גאסטרו-עוספגיאלי, או אולסרים.

מהם המטרות של כל הבדיקות והסריקות הללו? המטרה העיקרית היא להבין את מצב הבריאות שלך לפני הניתוח ולמנוע את הופעת המובילות. ידיעת פרטים די מדויקים אודות תרחישים כמו פעילות או היפותיירואידיזם חשובה להבנת הרגלי שינוי המערכת החיסונית שלך. אם יש לך סוכרת, ייתכן שתזדקק לטיפול נוסף לשליטה בסוכרת בנוסף לניתוח. לפרטים נוספים על התרחישים, כמו תחושת לחץ בדיקת פונקציות הלב ייתכן שתתרצו.

למה אני צריך לעבור על סקירה בניתוח? כך שבעל תפקידים כמו הרניה, למחוץ יחסות השקיה או עובדה אחרת בתחום הסילאוטינה. חשוב לזהות אותם מראש כדי שיוכלו להיות חלק מהתכנון לניתוח.

למה אני צריך לעבור על בדיקת שינה? בדיקת השינה עוזרת לנו לזהות תסמונת התקף שינה עוזרת לנו לזהות תקופות בהן הנשימה שלך נקטעת בצורה בלתי תקינה, ידועה גם כאובדן הנשימה האובסטרקטיבית. מדובר במצב בו יש חסימה של הנתיב האווירי כשהשרירים בתחתית הפרצוף והגרון מתרפסים. אחרי הניתוח, יתכן שינתן לך סוגים שונים של חומרים כדי להקל על הכאבים וכן על חיסור של תחושה וגם יתכן שינתן לך ספרינטים. התחזקות מהירה או ניכור בלתי רגיל במקרה של הסתפקות בהקניית הספרינטים עשויה להגיע במצב בו הנשימה נחתכת ואז השרירים יכולים להיות יותר פתאומיים.

אנא שים לב שהמידע הוא מידע כללי וחשוב להתייעץ עם מקצוען בתחום הרפורמה והבריאות לפני קבלת החלטה. הנה המידע בעברית:

איך הבעיות הרפואיות האחרות שלי יכולות להשפיע על הניתוח להפחתת משקל ומהו ההשפעה על הסיכונים? בעיות רפואיות רציניות כמו מחלות לב וריאות יכולות לגרום לסיכונים גבוהים בכל ניתוח. לעומתם, אם הבעיות האלו ישאירו אותך עם משקל רב, הן עשויות להקשות על זיהוי הצורך בניתוח. אם בעיה רפואית ישירות קשורה למשקל, היא עשויה להוות גורם לבחינת ניתוח.

אם יש לך בעיות רפואיות רציניות, והניתוח יכול לספק יתרון משמעותי עם סיכונים ממוצעים, סיכוי גבוה שהצוות הרפואי ימליצו על הניתוח. אין המומחים בדרך כלל יציבה להמליץ על ניתוח שאינו נדרש, והיתרונות והסיכונים תמיד יושקלו בקפידה.

אילו הסיכונים הקשורים לניתוח פסיזיה? לכל ניתוח יש סיכונים והתקריות. במקרה של פסיזיה (Gastrik Bypass), שימור המעיכול, פעילות מוגבלת של המערכת העיכולית ושינוי בקטעי המזונך עשויים לגרום לסיכונים נוספים. כמו כן, ישנם סיכונים כלליים לכל ניתוח כמו דימום, נדודי דימום, דיכוי קצר טווח, ותחושה של יובש.

תוך כדי ניתוח, יימנעו המסובכים המקשים על תקופת ההחלמה, ומהם ניתן לצפות זמנית כגון עמידות לפגיעות ועיכוב בהחלמה. גם אירועים כמו דיכוי בריאותי או בעיתונים יכולים להשפיע על החלמה. הפסיקה בצורת עישון, ירידה במשקל, תזונה נכונה ושמירה על כושר גופני עשוים להקטין את הסיכונים.

אנא שים לב שהמידע הוא מידע כללי וחשוב להתייעץ עם מקצוען בתחום הרפורמה והבריאות לפני קבלת החלטה. הנה המידע בעברית:

האם אצטרך לסבל מכאבים רבים לאחר הניתוח? לאחר הניתוח, יינקטו כל המאמצים להפחית את הכאבים ולמנוע את המצבים הלא רצויים על מנת לקדם את ההחלמה שלך. אחת מיתרונות הכרחיים של הכריתה הלפרוסקופית היא הפחות כאבים ותחושת חופשה רבה יותר בהשוואה לכריתה פתוחה. עם זאת, ייקחו כללי אמצעים להפצת הכאבים לאחר הניתוח, כולל מכונית להשקת נוזלים (PCA).

האם יהיה צורך בהתרומה של דם? האם יש לי לתרום דם לפני הניתוח? בדרך כלל, בניתוח הלפרוסקופי יש את היתרון שאין הזרמת דם משמעותית. לפעמים יתכן ויתקלו בדימויים פתאומים במהלך הניתוח שיביאו לצורך בהתרומת דם. ההתרומה תתבצע כללית ואין צורך בהתרומה מראש.

האם כריתה לפרוסקופית מפחיתה את הסיכונים? התרומות הכריתה לפרוסקופית כוללות פחות כאבים ותחושת נוחות יותר, הפחותה של משך הניתוח והתמצאות בבית החולים, חזרה מהירה יותר לשגרת החיים היומיומית וכן פגיעה קטנה יותר בעור.

האם הסיכונים לדרך הולנדית (DVT) ולאמבוליה ריאות יכולים להיחסך? DVT הוא סיכון גבוה כאשר נראה שנורת הכריתה מתרחשת. כדאי לשים לב שמדובר בתחושות אכזבה שגרמו נראות ניתוח בינוניות כגון דימומים בשטח החיבה. אורך הניתוח והמסת גופך היחידה הם סיבות מרכזיות לקרואסטסיס.

עם זאת, הסיכונים ניתןים להפחית על ידי מדודים כמו שתיית נוזלים רבה, שימוש בגרביי ׶מיון והתקממות תקופתית לזמן קצר. בנוסף, יינתן לך התרגשות דימוגרפית כדי לסייע בתפקוד שרירי הרגליים שלך.

מתי אני יכול להתחיל לנהוג ברכב? על מנת לשמור על בטיחותך, יומצא המלצה לא לנהוג כל עוד אתה משתמש בתרומת נורקוטיק כמוזכר בכתב ההוראות לפני קבלת הניתוח. יש לך כדאי להימנע מנסיעה במקרים בהם עוד אתה סובל מכאבים ניכרים. אחרי סיום תקופת הסמים המרעננים, יינתן לך להתחיל לנהוג. המלצה מקובלת היא להמתין יומיים לפחות, או כאשר כל החבלות והתפרים נסתרים ולא ישומשו יותר.

אחרי הניתוח, תתווסף הדאגה לתזונה באופן הדרוש כדי לקדם את תהליך ההחלמה שלך. ביום הניתוח תקבל תזונה דרך וריד את הסרוםים. ביום למחרת הניתוח, יבוצע בדיקת רנטגן עם בריום כדי לוודא שאין דליפה ממקום החיבה שנעשתה. אם אין דליפה, תוכל להתחיל בתזונה נוזלית בתאריך 24-48 שעות לאחר הניתוח. צריך להיזהר שכמות הנוזלים שאתה שותה יהיה יודע ולא יעבור על 1-2 כוסות ביום.

אם אתה יכול לסבול את זה, אז אתה יכול לעבור למרקים שנעשו בבלנדר. תזונת נוזלים תמשיך עד שאתה יצאת מהבית חולים. בהדרגה יש לעבור למזון חצי מוצק או פורה, ובשבועות ה-4-6 לאחר הניתוח, תוכל להתחיל לאכול מזון יבש. המעבר השואף הזה חיוני לשיקום השקיפות של הקיבה החדשה שנוצרה. עליך לשתות 2 ליטר נוזלים או יותר ביום, אך עם כל השפעת הכריתה, אתה צריך להשקות בקפיצים קטנים ולא לשתות כמויות גדולות בפעם אחת.

מהו החשיבות של תרגול? אחרי ניתוח להפחית משקל, מאחר שכמות המזון שאתה יכול לצרוך תיקטע בצורה שתתאים למהירות המטבוליזם הבסיסי שלך. ההגבלה בקלוריות תביא לשריפת יתר הקלוריות מהמלחמה ולצריבת השומן המאוחסן לפני השימוש בשרירים שלא נעשה בהם שימוש. אם אתה לא עובר תרגול קבוע יומיומי, גוף האדם שלך ישתמש בשרירים שלא נעשה בהם שימוש כקורבן ראשון, וכתוצאה מכך, יתמקמת ברזולוציה האישית שלך.

איזו כמות תרגול היא חשובה אחרי הניתוח? למעשה, תרגול אחרי הניתוח מתחיל כשאתה יוצא מהמיטה שלך בערב הניתוח. המטרה המרכזית היא להגדיל את המרחק שאתה הולך בצורה שלבית. נראלית למרבה הזהירות לא נותנים למטופלים שלנו השגחה אחרי הניתוח כאשר אין לך שום הגבלה חוץ מתחושות רגעיות של נפוחות שאתה יכול לסבול. רוב מטופלינו מתחילים להתאמן בלי הגבלה מיום 14 לניתוח, ואנו לא מכילים את הגבלות על פי הן למטופלינו בדרך כלל.

התממשקות בסוף התקופה של הסמים יימנע מהם לשמש את שריריהם המיותרים שאינם משמשים. בכך ישתמשו במקום זה בשרירי השומן שישרתו כמקור לאנרגיה.

איך ייראה התיקך של המעין בקרוב ומרחוק?

אלכול במילא בשיטה ובניהול רוביניוני גסטריק יתערער בכ-15-20 ס”ס, בצורת קיבה עגליתה וקצרה. בביצוע מיני גסטריק בייפס, המעין שלך יהיה יותר צר וארוך. בדרך כלל, בחודשים הראשונים לאחר הניתוח, המעין יהיה קטן יותר בשל הכיווץ הטבעי שלו. בין 6 ל-12 חודשים לאחר הניתוח, ייתכן כי קיר המעין ישתפר ויהיה פחות גמיש, וכללי התזונה והכיבוש יגדלו. כללי התזונה היא מרכזית לשמירה על יציבות המעין ומניעת התרחשות של כיבוש.

אם אני לא יכול לאכול ממש כלל, מה יקרה?

בחודשים הראשונים לאחר הניתוח, ייתכן כי יהיה לך יותר מעט רעב. זהו דבר תקין, ואחרי הניתוח, במקרים רבים המטופלים מסוגלים לשרוד על כ-1000 קלוריות ביום מתזונת שלוש ארוחות. תהליך זה חשוב לשקרת מעקרו בהחלמה הכרונית הנדרשת ממך.

איך אני יודע מתי הגוף שלי יפסיק לרדת במשקל, או האם אני אמשיך לרדת?

ישנם שני משתנים עיקריים שקשורים להפסקת ההפסקת התממשקות מהירה לרוב מתמשכת:

  1. מעיבות קיבה – כמו שנאמר קודם, עם התאוממות קיבה, קיבתך תהיה פחות מכוסה אלכול ותיהיה יכולתך להספיק בכמויות קטנות של מזון.
  2. התממשקות חילופין – עם הזמן, גם יחסי החילופין שלך עם המעין ישתפרו וכמויות הקיבה יכולות להגדיל.

השגת תזונה נכונה, עם פעילות גופנית קבועה, יכולה לשמור על תופעות אלו בתחתית. אם יש תהליכים מסוימים שמטרתך להשיג, או אם יש צורך בשינויים מסוימים, תמיד כדאי לדבר עם הרופא שלך לפני כל שינוי או התערערות.

האם יתרמה כיוונית של מזון ניתנת כדי להקטין את תלתל הקיבה? מצביע על כך שאין יתרמה כיוונית לקטינת הקיבה, עד שלאחר מאמץ את עצמך כמעט מספיק כך שתזכה ליתרה המלאה של הקיבה ותהפוך למספיק כדי להתקיים בעצמך. למרבה הזהירות, זה חשוב לא להפעיל יותר מידי לחץ על הקיבה, מה שיכול לגרום לבעיות. כמו כן, אם השתמשת באופן

איך אני יכול להפנות את התפרצות הקיבה שלי בצורה יעילה?

כמו רוב הרופאים בתחום הכרוניקה, גם אנו איננו ממליצים על התפרצות באמצעות הקריעה או השקייה מכוסה הקיבה, יש למנוע הפרעות באמצעות הולכת ובעיקר דיבור. מניסיון רב, אנו רואים שמניעים אלו מסייעים למטופלים לנהל קייבת יציבה ולמנוע מקריעות או התפרצויות. מנוע התפרצות גם באמצעות תוספי תזונה, כמו בראש ובראשונה מומלץ לשתות נוזלים מתוקים באיטיות במיוחד. המטופלים המצליחים להפנות ולשלוט בקיבתם ייהנו מחיים איכותיים יותר ויתקררו מקריעות מיותרות או דימויים מתוך פחד מהתפרצויות.

אנא שים לב: כל עצה שניתנה כאן איננה מהווה ייעוץ רפואי פרטני, ומומלץ להתייעץ עם הרופא שלך לקבלת המלצה וייעוץ אישי.

מדוע יש לי לשתות הרבה מים? במהלך תקופת ההרזיה יש צורך להשתן יתרון יתר כדי להסיר פרודוקטים נפרצים רבים. חלקם מצטמצם קריסטלים ועשויים לגרום לכמות לבנה. שתיית המים עוזרת לקלות את הסרתם וגם מאיחסת את תחושת השובע.

מהו תסמונת הדמפינג? לחולי דרך מעבר גסטרית, קבלת סוכר או פחות מולקולה ממולקולת פחות למעי ריק, גורמת לתסמונת הדמפינג, פרצוף מסויים. הגוף מנסה להרזיע את המולקולה הקטנה על ידי ספק מים, וזה מפחית את הנפח הדם ויכול לגרום למצב הדומה לשוק. יש גם תגובה לסוכר שמתחילה עם קבלתו, ובמערכת העיכול השתנתה זו גורמת לתגובת אינסולין אליהיה.

מצב זה יכול לגרום לתחושות לא נעימות כמו התעצבות, חוויית דימוי, חולשה, תחושת פרפרים בבטן ודפיקות לב. יש להתמודד עם כאבים וכשלונים שמתקיימים לאחר מכן. תחושה זו עשויה להימשך בין 30 ל-60 דקות. הדרך הטובה ביותר למנוע את תסמונת הדמפינג היא להימנע מהמזונים שגורמים לה. מתאים לצריכתם ייהנו מחיים איכותיים וימנעו ממצבים מיותרים של התפרצויות.

מה עלי לדעת על חלב ומוצרי חלב? חלבון הלקטוז יש בידיים חלשות. תרכובת זו מסתברת במעי התחתון במעגל עד שתומצא על ידי חיידקים, מה שיכול לגרום לבעיות גזים. אנשים יכולים להיות רגילים במינונים קטנים מאוד כדי להתמודד עם כאבים בטן וגזים.

האם אני יכול לנשנש בין הארוחות? נשנושים נטולי כמעט תמיד הם בכלל לא מומלצים. יכולים להכניס לך מאות קלוריות שאין להם ערך תזונתי, ויכולים לשפר את הבצינונים שלך. במקום זאת, אנשים רבים יכולים להנות מנשנושים קטנים ובריאים.

איך המדוזה האדומה יכולה לעזור לי לאחר הניתוח? עם הזמן, ייתכן לך לאכול אותו שוב. במהלך החודשים הראשונים לאחר הניתוח, יהיה קשה. בשלב זה, המדוזה תכיל כמות גדולה של סיבים. על ידי טחונים היטב והכנת הבשר בדיוק כשולי, תוכל להתמודד עם המעכב שבקבלת מזון קשה.

איך אני יכול להיות בטוח שאני מקבל מספיק חלבון? לעיתים קרובות, 40-65 גרם ביום מספיקים. יש לך לשוחח עם תזונאיתך לגבי הכמות המתאימה עבורך.

האם יש הגבלה על צריכת מלח? לא מומלץ להגביל את הצריכה שלך במלח, אלא אם כן הומלץ אחרת על ידי רופא דרך המיועד.

האם אני יכול לאכול מתוך יישום חרדי? כלולסטומיה אינטרנלית מול פנימית הוא מאכל סגור המופעל על ידי שורה של בטונים. בניגוד לחרדי הקפואים אין לו פתח במגע עם האוויר, מה שמשמש למניעת הקפאה. במקום זאת, הוא כולל בטונים חכמים המזהים באופן אוטומטי את הפעולה של המטופל. המסך מחובר לבטונים בזמן שלבטונים נופצים במזון דרך מילוי, כלוסטומיה מתחיל למנוע ממטופל לאכול יותר ומכבה כל השקה. המסך עצמו נמצא מוטמע בתוך החזה, ולא פוגע בסדקים בקיבה. התקנתו נעשית בניתוח פתולוגי. מהמטופל מצופה שימור המסך כמה שיתאים לפי ההוראות. ניתן להשיג קלוסטומיה אינטרנלית מול פנימית בכל ייצוא ציוד רפואי.

מידע כללי אודות ניתוחי השמנה

באילו גילאים ניתן לבצע ניתוחי השמנה? לפי ההנחיות המקובלות של אגודת כירורגיה בריאטרית אמריקאית ומכון הבריאות הלאומי, ניתן לבצע ניתוחי השמנה על ילדים מגיל 18 ומעלה. במקרים של אנשים צעירים, יתרומם השקפת הגוף הפיזית וגם הבדיקה הנפשית והרגשית ישחקו תפקיד בחשיבה על ההחלטה. במקרים קשים של השמנה, אנו נוטים לקבוע את החלטת הניתוח בהשתתפותו של אנדוקרינולוגיסטים ילדים ופסיכולוגים.

עד כמה גיל ניתן לבצע ניתוחי השמנה? בהיעדר סימני רפורמה נפשית או פיזית, ניתן לבצע את הניתוח גם אחרי גיל 65. במקרים כאלה, על הכוחות והחשיבה לערער את ההצעה על ביצוע הניתוח.

האם הניתוח יושף כטיפול תמידי לכל החיים? אם יתקיימו שינויים קבועים בסגנון החיים, כמו תרגול יומיומי, תפריט נמוך בקלוריות ובלתי רווי, אז ניתן להסיק כי ניתוחי השמנה מוכיחים יתרונות ארוכי המועקים, דרך הובלת הסוכרת הסוג 2, מחלות הלב, ארתריטיס וכל הבעיות המתייחסות להשמנה. כל אלו הוכחו כמדעיים והוסמכו על ידי מספר מחקרים.

האם הניתוח יכול לפתור גם בעיות נוספות שלי? ניתוחי השמנה אינם מטפלים במגבלות הגופניות בלבד, אלא גם משפרים את איכות חייהם של הטופלים. הם עשויים לשדרג את הדימוי העצמי, לקדם הערכה עצמית, וליצור שיפור ביחסים חברתיים, בעיסוק וביחסים עם המין השני.

Post Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir