מיני עברת מיצרית או מיני עברת מיצרית יחידת אנסטומוזה?

/


מיני עברת מיצרית או מיני עברת מיצרית יחידת אנסטומוזה? ד”ר מריו מוסלה מסכם את ההבדלים בין טכניקת העברת מיצרית המינית של ד”ר רות’לדג’ לבין טכניקת העברת לופ המייסון הקודמת:

  • עברת לופ מייסון יוצרת שק ירוד וקצר, אופקי, במין. לכן, רפלוקס זרע המרה הוא הבעיה המרכזית החשובה ביותר מהרי.
  • בטכניקת העברת מיצרית המינית, פיצול המעי מתחיל ברמת ה-Mucho, הנקודה של 3-4 ס”מ מהפירות. שק מיצרי ארוך מתקבל, הנפרד מהגוף והאנטרום של המיצר, ומתחבר למעי הדק במרחק של 200 ס”מ מקשת טרייץ. לעומת טכניקת ה-Roux-en-Y, לא קיימת קושי בסיבוב המעי למעלה, והאנסטומוזה מתבצעת לפני המעי הגס.

ד”ר מוסלה מדגיש את חשיבות שק מיצר ארוך וצר. כיסוי הסטאפלר צריך להיות לא יותר מ-1 ס”מ מאחורי הצינור קליברציה, ואין צורך להיות קרוב יותר מ-1-2 ס”מ לישויות בין המיצר למעי הקיקי. כך, מנוע השקיעה במקום שבו נצפים הכי הרבה דימום, והסיכון לדימום נמעך כמעט לגמרי.

יש גם הבדלים בין טכניקת “בגואה” לבין עברת מיצרית מינית. טכניקת “בגואה” יוצרת אנסטומוזה “צד לצד” בין השק המיצרי למעי הדק. תהליך ההכנה של השק מתחיל באופן אופקי. המעי הדק מוקשה לשק המיצרי באמצעות 6-10 תפירות. אורך כל המעי הדק מודד והגסטרו-יאנוסטומיה נעשית ברמה האמצעית. אורך הקנאלים המשותפים והביליאופנקרטיים דומים בערך (250-350 ס”מ), ומדובר בסכום המעי הדק הדירוג לכל ערך BMI. חשוב לוודא שאורך הקנאל המשותף הוא לפחות 250-300 ס”מ.

מכיוון שיש הבדלים במדידת המעי, עברת מיצרית מינית וטכניקת “בגואה” אינן אותה ניתוח. עם זאת, הן משתי טכניקות באותה קבוצת ניתוחים, וניתן להם להתייחס כעברת מיצרית מינית עם אנסטומוזה יחידה לפני פילורות.

Post Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir