כיצד משתפרים מחלות נלוות עם מיני מעקף קיבה?

/

מיני גסטריק בייפס מטפל במחלות משניות בצורה מרשימה. התוצאות של מחקרים רבים מוכיחות את יעילותו בהפחתת משקל ובשיפור מחלות כמו סוכרת טיפוס 2, דלקת עורקים וקדמתית ושינה מקולקלת.

במחקר של וואנג השוואת מיני גסטריק בייפס לניתוח הטיוב וה-Roux-en-Y, נמצאו תוצאות טובות יותר ב-Mini Gastrik Bypass ביחס להפחתת משקל ולשיפור במחלות נלוות כמו סוכרת טיפוס 2, דלקת עורקים וקדמתית, ובמחלת השינה. במחקר נוסף של וואנג, הוא השווה את המיני גסטריק בייפס ל-Roux-en-Y וגילה יתרונות גם ביחס להפחתת משקל ולשיפור בסוכרת טיפוס 2.

דלוקה בדק שתי מחקרים שהשוו את ה-Mini Gastrik Bypass לניתוח הטיוב. המחקר הראשון של Seetharamiah וחברים דיווח על חסרון תועלת בין השניים ביחס להפחתת משקל, הטיוב ואיכות החיים, אך תוצאות יותר טובות נמצאו בתחום הסוכרת טיפוס 2 לאחר שנה. המחקר השני של Ruiz-Tovar הראה שה-Mini Gastrik Bypass מתקבל יותר טוב בטווח הקצר והארוך ביחס לשיפור בסוכרת טיפוס 2, הקדמתית והדיסליפידמיה.

מחקר של Lee וחברים מ-2005 השווה את ה-Mini Gastrik Bypass ל-Roux-en-Y ביחס לשיפור במחלות הנלוות. שנתיים לאחר הניתוח, ה-Mini Gastrik Bypass הראה תוצאות טובות מה-Roux-en-Y. חמישה שנים לאחר הניתוח, חולי ה-Mini Gastrik Bypass השאירו בקצוות התקן של מדד מסת הגוף, כאשר חולי ה-Roux-en-Y חזרו להיות בקבוצת השמנה.

בסך הכול, מיני גסטריק בייפס מביא לשיפור משמעותי במחלות הנלוות לשמנת, וכן להפחתת משקל באופן יעיל. על מנת להבין באופן מדויק את היתרונות והחסרונות של השיטה ביחס למתודות אחרות, נדרשים עוד מחקרים רנדומליים.

Post Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir