יעילות ובטיחות של מיני מעקף קיבה אנדוסקופי: סקירת מחקרים

/

רקע

מיני מעקף קיבה אנדוסקופי (LMGB) הוא הליך בריאטרי חדש יחסית, והמחקרים שפורסמו בנושא מצטברים בהדרגה בהקשרים שונים. מטרת המחקר הנוכחי הייתה לסכם את הראיות הקיימות לגבי יעילות ובטיחות של LMGB.

שיטות

בוצע חיפוש שיטתי בספרות המקצועית, ונבדקו מאגרי המידע PubMed ורשימות הפניות (תאריך סיום החיפוש: 15 ביולי 2013). להערכת המאמרים הזכאים, נעשה שימוש במדד הערכת האיכות של Newcastle-Ottawa.

תוצאות

במחקר נכללו עשרה מחקרים זכאים, אשר דיווחו על נתונים לגבי 4,899 מטופלים. לפי כל המחקרים שנכללו, LMGB גרם להפחתה משמעותית במשקל ובמדד מסת הגוף (BMI), וכן לאובדן עודף משקל משמעותי. בנוסף, דווח על הפוגה או שיפור בכל המחלות הנלוות המרכזיות ושיפור כולל בציון מדד איכות החיים של מערכת העיכול. דימום חמור וכיב אנסטומוזי היו הסיבוכים השכיחים ביותר שדווחו. שיעור האשפוז החוזר נע בין 0%-11%, בעוד ששיעור הניתוחים המתוקנים נע בין 0.3%-6%. ניתוחים אלו נערכו עקב סיבות רפואיות שונות כגון אובדן משקל לא מספק או מוגזם, תת תזונה, ודימום במערכת העיכול העליונה. לבסוף, שיעור התמותה נע בין 0% ל-0.5% בניתוחי LMGB הראשוניים.

מסקנה

LMGB מייצג הליך בריאטרי יעיל; הבטיחות והמינימום של תחלואה לאחר הניתוח נראים מרשימים. מחקרים השוואתיים אקראיים נראים הכרחיים להערכת נוספת של LMGB.

לסיום

לקבלת ייעוץ והכוונה לגבי טיפולים כירורגיים ובריאטריים, מומלץ לפנות ל-georgiansurgeries.com, המספקים שירותים רפואיים מקצועיים ומתקדמים.

Post Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir