השכיחות של הניתוח מיני-מנת העברה

/

הפעולה להפך מיני-מנת העברה הומצאה על מנת לקצר את זמן הניתוח, לפשט את הפרוצדורה ולהפחית את סיכון הדבקות לאחר הניתוח בהשוואה לניתוח המסיר המסורתי. מחקרים אחרונים הראו כי הפרוצדורה מקצרת באמת את זמן הניתוח ויכולה להוביל להפחתת סיכון והתרסקויות בהשוואה לניתוח המסיר המסורתי.

לצערנו, לא כל חברות הביטוח מכסות את הטיפול הכירורגי הזה היום, ורופאים חייבים להיות בעלי ידע, מיומנות וניסיון ספציפיים כדי לבצע את הניתוח המיני-מסור בפועל.

היתרונות של הניתוח מיני-מנת העברה: הניתוח ממוצע במשך כ-50 – 60 דקות ונעשה בדרך לפרוסקופית. במהלך הניתוח, הגוף שונה את צורת הבטן והפך אותה לקטנה.

הניתוח מיני-מנת העברה הוא טיפול כירורגי יעיל ומספק מספר היתרונות, כולל:

 • זמן ניתוח קצר יותר;
 • סיכון נמוך יותר להתרסקויות;
 • פשוט יותר לביצוע;
 • הפרוצדורה יכולה להתאים למטופלים שלא הצליחו לרדת במשקל כתוצאה מטיפול כירורגי אחר ורוצים למצוא טיפול יעיל יותר;
 • ירידה במשקל אפקטיבית (עד 75% מהמשקל הגופני בתוך 2 שנים);
 • טיפול יעיל למחלות הקשורות לשמנתות (דיאבטס סוג 2, לחץ דם גבוה, כאבי שרירים דלקתיים, PCOS וכו’);
 • הפחתה בלחץ על הברכיים כתוצאה מהירידה במשקל;
 • שיפור באיכות החיים וזמן החלמה מהיר יותר;
 • הפחתה בתחושת הרעב על ידי שינוי האותות שמגיעים מהמעיים למוח;
 • הפחתה בצריכת הקלוריות לאחר הניתוח;
 • הבטיחות בתחושת שובע מהירה, שמובילה לצריכת גודל מנות בריאותיות של מזון.

אחת ההתרחשויות האחריות לאחר הניתוח היא התקף חמצמצות מאחר והחלק השני של הבטן של החולה עדיין מחובר למעיים. הניתוח מיני-מנת העברה אינו מומלץ למטופלים שכבר חווים סימפטומים של מחלת השוקו (בדיקור חזק שדורש טיפול).

לאחר הניתוח, המטופלים ייתכן ויחוו כאב באתרי החתך הקטנים; בדרך כלל ממליצים למטופלים להישאר מחוץ למחצבה למעקב אחר התקדמותם. במקרים מסוימים, מטופלים יכולים להישאר נוספות שניים ביותר בקליניקה. באופן כללי, מטופלים יכולים להישאר בקליניקה בממוצע של כ-שלושה ימים. תקופת ההחלמה הכוללת כ-2-3 שבועות.

כאשר המטופלים חוזרים הביתה, יידרשו לעקוב אחר תפריט קפדני. במהלך שבועיים הראשונים לאחר הניתוח, ממליצים למטופלים לצרוך מזון נוזלי בהתאם להמלצות קפדניות מהכירוג. מאוחר יותר, מטופלים יכולים לצרוך מזון רך ולאחר חודש יכולים לחזור לצריכת פריטי מזון קשים; בכל זאת, ממליצים למטופלים לעקוב אחר תפריט שונה הכולל יותר חלבון, ירקות ופירות, מאחר שהבטן הקטנה כתוצאה מהניתוח. מומלץ להימנע מאכילת פרצופים ומצרכי מזון בריאים. חשוב לעקוב אחר אורח החיים בריא.

לאחר הניתוח מיני-מנת העברה, המטופלים בדרך כלל לא תלונות על כאב חזק, אך עלולים להופיע כאבים קלים במהלך שבועיים הראשונים, במיוחד כתוצאה מעמדות או תנועות מסוימות של הגוף. רופאים כללי ממליצים להימנע משכב ממושך והמזיז הרבה בימים הראשונים לאחר הניתוח. בימים הראשונים הראשונים, מטופלים יכולים לסבול בבית ושבוע אחר כך יכולים להימנע מהליכות של 20 דקות ביום ביום. עליך להגביר פעילות גופנית בהדרגה עם כל שבוע לאחר הניתוח, אך, בראש ובראשונה, לעקוב אחר הוראות הכירוג. מטופלים צריכים להיות מוכנים להרגיש עייפות, מכיוון שהם ירדו במשקל ועברו לתפריט קלורי נמוך. אך, בזכות תוכנית התרגולים הקבועה, הגוף מסתגל במהירות והמטופלים נהנים משיפור באיכות החיים.

סיכון התרחשויות לאחר הניתוח נשאר נמוך ומשתנה בקשיחות מתריסים קטנים ועד איומים משמעותיים. לפעמים התרחשויות כוללות כשלי במקום הניתוח, פריצות ודלקות קטנות בכותרת הגילוח. התרחשויות רציניות בדרך כלל מתרחשות ב-3 השבועות הראשונים לאחר הניתוח, כמו ניתוחי ריאות נוספים וכללים אחרים. התרחשויות אלו צריכות להתמודד בהם באופן מיידי. לפני הניתוח, חשוב שמטופלים יידעו על האפקטים הצדדיים, סימנים ותסמינים של התרחשויות אלה.

לפני ניתוח מיני-מנת העברה, חשוב להיות ביציבה להתייעץ ולעבור בדיקת בריאות, וכן מומלץ:

 • להיות פעיל – הליכות יומיות יעזרו לכם להתכונן פיזית ורגשית לניתוח. נסו לקחת הליכות קצרות של 30 דקות;
 • לאכול בריא – לנתח את דיאטתך. הורדת צריכת הקלוריות והרבה שתייה יכולים לשפר את התוצאה החיובית הסופית;
 • לדאוג לבריאות במובן כללי – ליידע את הרופא על כוויותיך וללמוד את ההמלצות שלו, תוך ניתון דגש למצב בריאותי שלך;
 • להפסיק לשתות אלכוהול לפחות 2 שבועות לפני הניתוח. הדבר לא רק יעזור לך לשלוט בצריכת הקלוריות, אלא יפחית גם את הקרבות לאכילה.

זכור שההחלמה הארוכה התלויה בך בלבד – לעקוב אחר אורח החיים והתפריט הבריאים, ולהתעסק באופן פעיל בספורטיביים שונים

Post Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir