השוואת בין מיני גסטריק בייפאס לבין ניתוח רוא-אן-ווי גסטריק בייפאס:

/

מיני גסטריק בייפאס הפך בזמן קצר לניתוח ההרמטי הכי נפוץ ביותר בעולם אחרי טוב מצוי בארצות הברית. מספר רב של מחקרים מראים שמיני גסטריק בייפאס הוא ניתוח מטבולי יותר טוב כאשר מדובר בתקופה מיידית לאחר הניתוח, על פי רוב התוצאות המגוונות.

בספרות קיימות שלשה מחקרים אקראיים מבוקרים השוואה בין מיני גסטריק בייפאס לבין ניתוח רוא-אן-ווי גסטריק בייפאס. במחקר שפורסם על ידי לי בשנת 2005, נמצא כי בעקבות מעקב למשך שנתיים מיני גסטריק בייפאס גרם לפחות התערעותות, אך לא נמצאה הבדל סטטיסטי בהפחתת המשקל בין שני הניתוחים תוך שנתיים, עם עלייה קלה בהתראת אנמיה.

לעומת זאת, במחקר הרחב יותר שפורסם בשנת 2019 על ידי רואיז-טובאר, נמצא כי אין הבדל משמעותי בסיכוני הניתוח, אך מיני גסטריק בייפאס מביא להפחתת משקל יותר טובה ולשליטה יותר טובה בסכרת, דיסליפידמיה והגברת לחץ דם. מחקר נוסף שפורסם באותה שנה על ידי רוברט ושות’, שנקרא “YOMEGA”, מצא כי זמן הניתוח במיני גסטריק בייפאס קצר יותר, אך קצב ההופעה של תופעות לוואי מוקדמות דומה. גם תקן הקילוביום בין השתיים לא הפריע. התקן בכמות השיפור הנטולת סכנה בפגיעה הייה נותר ברמת דיון ודורש מחקר נוסף.

Post Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir