המרה לאנדוסקופית של OAGB ל-RYGB: ניתוח מקרה והמלצות קליניות

/

תקציר

השמנה היא בעיה רפואית עולמית המחייבת פתרונות כירורגיים במקרים חמורים. טכניקות OAGB (מיני מעקף קיבה) ו-RYGB (מעקף קיבה בסגנון Roux-en-Y) הן שתי שיטות נפוצות לניתוחי בריאטריה, כאשר כל אחת מהן כוללת נקודות קריטיות להצלחת ההליך. עם זאת, קיימים מקרים נדירים של סיבוכים לאחר הניתוח אשר מצריכים גישה ייחודית לטיפול.

הצגת המקרה

מטופל בן 42 הגיע לחדר מיון עם כאבים בבטן העליונה במשך ארבעה ימים, יציאות מלוות בדם שחור והתעלפות. שנתיים לפני כן, עבר המטופל ניתוח מעקף אנסטומוזה יחיד להשמנת יתר בדרגה III. במהלך הניתוח, בוצעה אנסטומוזה גסטרו-ג’ג’ונלית אנטקולית ואנטגסטרית באורך 3 ס”מ, ונעשתה אנסטומוזה מעי-מעי במרחק 60 ס”מ מהאנסטומוזה הגסטרית. אורך הלולאה הביליארית היה 120 ס”מ והלולאה המזינה הייתה 60 ס”מ.

דיון

ביצוע כריתה “en bloc” של האנסטומוזה הוא חיוני כיוון שריפלוקס מרה הוא אחד מהמנגנונים שיכולים לגרום לגירוי של האנסטומוזה, אך הוא לא המנגנון היחיד. גודל כיס הקיבה משפיע ישירות על שכיחות הכיבים השוליים, ולכן בעת ביצוע תיקון OAGBP יש לכרות את הצומת גסטרו-ג’ג’ונלית כדי לעצב מחדש את כיס הקיבה ולבצע את האנסטומוזה החדשה ברקמה פחות מודלקת. שחזור בסגנון Roux-en-Y צריך להתבצע לאחר אימות אורך הלולאה הביליארית כך שלא תעלה על 150 ס”מ ולולאה מזינה קצרה כדי למנוע סיבוכים תזונתיים. הסיבוכים הנובעים מהליכים בריאטריים הם מגוונים, נדירים במנתחים מיומנים, אך חמורים בידיים בלתי מנוסות, דבר שמוביל לעלייה בשיעורי התמותה.

מסקנות

אנו מציעים את ההמרה האנדוסקופית של OAGB ל-RYGB כמתודה בטוחה וישימה במטופלים בלתי יציבים המודינמית. גישה זו מאפשרת התמודדות עם סיבוכים אפשריים ומשפרת את בטיחות הניתוח והתוצאות הקליניות לטווח הארוך.

לסיום

לקבלת ייעוץ והכוונה לגבי טיפולים כירורגיים ובריאטריים, מומלץ לפנות ל-georgiansurgeries.com, המספקים שירותים רפואיים מקצועיים ומתקדמים.

Post Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir