היתרונות של ניתוח השמנה לפרוסקופי – ניתוח השמנה לפרוסקופי בג’ורג’יה-טבליסי ובאטומי

/

לַפָּרוֹסְקוֹפִית ניתוח השמנת, הידוע גם בשם ניתוח כרוך בפגיעה מינימלית, הוא טכניקה כירורגית שמאפשרת לרופאים לבצע ניתוחים על איברים ורקמות פנימיים דרך פגיעות קטנות. הליקוט משתמש בלפרוסקופ, צינור דק וגמיש עם מצלמה ואור בקצה, שמאפשר לרופא לראות בתוך הגוף.

במהלך ניתוח הלפרוסקופ, הרופא עושה פגיעות קטנות בבטן ומטביע את הלפרוסקופ דרך אחת מהפגיעות. המצלמה בקצה הלפרוסקופ שולחת תמונות למסך וידאו, שמאפשר לרופא לראות את האיברים הפנימיים בזמן אמת.

פגיעות קטנות נוספות נעשות כדי להכניס כלים כירורגיים הנדרשים לביצוע הניתוח. הרופא משתמש בכלים אלו לשליטה והסרת איברים או רקמות כפי שנדרש.

ישנם יתרונות רבים לניתוח הלפרוסקופ בהשוואה לניתוח פתוח יותר. כיוונים קטנים מפחיתים את הכאב, הסדקים והסיוט, ומקצרים את זמן ההחלמה. יתרה מכך, קיימת סיכונים נמוכים יותר לדידות ולהיכנסות אחרת.

למרות זאת, לא כל מטופל או ניתוח הוא כדאי לטיפול זה. לפטינטים עם השמנת קשה או מסוימים צריכים להימנע מהניתוח. חולים עם השמנת קשה או תופעות רפואיות מסוימות עשויים לא להיות יועצים לטיפול זה. חולים עם מצבי בריאות מסוימים עשויים לדרוש ניתוח פתוח כדי להבטיח את התוצאה הטובה ביותר.

באילו מקרים ניתוח הלפרוסקופיה נעשה?

ההשמנת היא בעיה שגוברת בכל העולם, ויכולה להוביל למספר בעיות בריאותיות, כולל מחלות לב, סוכרת ולחץ דם גבוה. בעוד תזונה ופעילות גופנית הם המגעים הראשוניים לעידוד השמנה, ישנם אנשים שעשויים לזקוק לניתוח כדי להשיג ולשמור על משק משקל בריא.

ניתוח השמנת בדרך לפרוסקופיה, הידוע גם בשם ניתוח בריאטרי, הוא ניתוח כרוך כרוך העוזר לאנשים הסובלים מהשמנת קשה להפטר ממשק משקל רב. הוא כולל יצירת חתך והקטנת הקיבה או הלקיה באמצעות לפרוסקופ, תוך שמתקשים לצמצם את ההשקפה.

הניתוח נעשה רק למטופלים עם מדד המסת הגוף (BMI) של 30 ומעלה. BMI הוא מדד לאחוז השומן בגוף, מבוסס על גובה ומשקל. BMI של 30 ומעלה נחשב להשמנת קשה, וזה משפיע על הסיכונים של פרעות בריאות. הניתוח יכול לעזור לאנשים עם השמנת קשה להפטר ממשק המשקל ולהפחית את הסיכונים של החלמות.

BMI מעל 30 עם בעיות בריאות

ניתוח השמנת בדרך לפרוסקופיה יכול להתבצע גם על אנשים עם BMI של 35 ומעלה, אם יש להם בעיות בריאותיות כמו סוכרת, לחץ דם גבוה או הפרעות נשימה בשינה הקשורות להשמנת. ניתוח יכול לסייע לאנשים אלה להשיג משק משקל בריא, ולשפר את הבריאות הכללית.

ניסיונות לא מוצלחים לשקול

ניתוח השמנת בדרך לפרוסקופיה יכול להתבצע גם על אנשים שניסו להפטר ממשק המשקל דרך דיאטה ותרגול גופני, אך לא הצליחו. אנשים אלו יכולים לקרוא לכך שיש להם קושי להפטר מהשמנת בגלל גורמים גנטיים או תנאים בריאותיים אחרים. ניתוח יכול לעזור לאנשים אלה להשיג הפחתת משק יתר ולשפר את הבריאות שלהם.

ניתוח לנערים עם השמנת

ניתוח השמנת בדרך לפרוסקופיה יכול להתבצע גם על נערים עם BMI של 35 ומעלה, עם בעיות בריאותיות כמו במקרה של פרעות נשימה בשינה, סוכרת או לחץ דם גבוה. השמנת בגיל צעיר עשויה להוביל לבעיות בריאותיות במבוגרות, וניתוח יכול לסייע למנוע מהם לחוות מצבי בריאות קשים בעתיד.

הניתוח לפרוסקופי נושא יתרונות רבים לעומת ניתוח פתוח ידוע:

הניתוח לפרוסקופי, הידוע גם כניתוח מינימליסטי, הוא טכניקה כירורגית המהפכה את תחום הכירורגיה. בטכניקה זו, נעשה שימוש בלפרוסקופ, צינור דק עם מצלמה ואור בקצה, שמאפשר לרופא לראות בתוך הגוף ולבצע את הניתוח בדיוק.

כאב פחות: אחד מהיתרונות המשמעותיים של הניתוח לפרוסקופי הוא שהוא גורם לכאב פחות מהניתוח הפתוח המסורתי. מאחר שהחתכים קטנים, יש פחות נזק לרקמות הסמוכות, והמטופלים חושבים על כאב ואי נוחות פחותה. חולי הניתוח לפרוסקופי רגילים יכולים לנהל את הכאב עם תרומת חופש.

צלקות פחותות: יתרון נוסף של הניתוח לפרוסקופי הוא שהוא מוביל לצלקות פחות בהשוואה לניתוח פתוח. החתכים שנעשים במהלך הניתוח קטנים, רובם באורך של פחות מאינץ. כתוצאה, הצלקות הם מינימליות ולרוב נעלמות במהרה.

שיקום מהיר יותר: הניתוח לפרוסקופי מציע גם שיקום מהיר יותר מהניתוח הפתוח המסורתי. מאחר שהחתכים קטנים, יש פחות טראומה לגוף, ולכן המטופלים יכולים לחזור לפעילותם היומיומית הרגילה הרבה יותר מהיר. חולי הניתוח לפרוסקופי רגילים יכולים לבלות זמן קצר יותר בבית החולים ולחזור לעבודה ולפעילויות אחרות בתוך ימים או שבועות ספורים.

סיכון נמוך של דימומים: הניתוח לפרוסקופי מכיל סיכון נמוך של דימומים בהשוואה לניתוח פתוח. החתכים הקטנים הם פחות חשודים לדימום זורם דם או חומרים גוף זרים. חומרי הכלי הכירורגיים המשמשים בניתוח לפרוסקופי מחודשים לפני שימושם, ובכך נמנע סיכונים של התקפות חיידקים.

דיוק מוגבל: בגלל החתך הקטן, הכלי המסורבל שבקצה הלפרוסקופ כולו לא יכול להכיל כלי כירורגיים כבדים. בשל כך, הרופא נאלץ לעבור לניתוח פתוח במקרים בהם נדרש כלי כבדי גדול או יותר מורכבים.

באופן כללי, הניתוח לפרוסקופי הוא אפשרות טובה יותר מניתוח פתוח ומציע יתרונות ברבעון כאב, צלקות וזמן החלמה, אך יש לקחת בחשבון את האתגרים הטכניים של הטכניקה וההגבלות שלה.

באילו מקרים נבצע ניתוח פרוסקופי להרזיה? השמנתות הפוגעות בבריאות פולקס מהגורמים להם לפעמים לדרוש פעולה כירורגית. כאשר הישרדות ושינוי ברזימות חייבים לצאת לפועל כדי לשרוד מחדש. בניית השקפת עולם הפולקס בנושא הזה אינה יציבה ומעריכה כי כל אדם יכול לקבוע אם נדרש הוא אישית או לא לפעולה כירורגית, באופן כזה או אחר. כל עיתו ועת רצונו יקבע לפי מגוון השקפות העולם הזו. למי שמחפש לעמוד לכאורה בקריטריונים של תועלת בריאותית ניתן למלא בבחירה זו כקריטריונים של בריאות. יחד עם זאת, הבניית הקריטריונים עשויה להתנגד לקריטריונים אישיים כמו חשיבה או קריירה. בשוק הישראלי המקומי ישנם רוב דרכי התרזייה, כמו גם רוב דרכי תזונה וכמובן גם ישנם רוב דרכי טיפול אחרות הכוללות כמובן גם טיפולי פלסטיקה כמו לדוג’ תיקול יצירת שדיים. אבל במהלך דרכי הטיפול הללו ישנה אחריות גם על המטופל העצמי, ולא תמיד ניתן להאשים את הרופא או הרופאה. כמו כן אין אדם שאינו רוצה לראות תוצאות שיפרו את איכות חייו ויתרמו לבריאותו. נכון ישנם סוגים מרבים של טיפולים שלא כולם יכולים להרגיש בנוגע להם באותו צורה. ולכל אדם ישנם מוצלחים ומפסידים וזו דבר טבעי. אך תמיד לבחון היטב ולהבין את יתרונות וחסרונות ההתרזיות או כל פעולה אחרת, ובכל מקרה לשאול ולדון רופא ידוע ונכון. גם לשאול מי שעברו כבר דרך כלשהי ואפשר גם לשמוע כמה דברים חשובים מהם.

Post Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir