האם ניתן להיכנס להריון לאחר ניתוח מיני מעקף קיבה? האם הריון מסוכן לאחר ניתוח בריאטרי?

/

בריאטריה, הידועה גם כניתוח להפחתת משקל, היא פרוצדורה רפואית המשנה את מערכת העיכול על מנת לסייע לאנשים להשיג הפחתת משקל משמעית. בעוד הניתוח הזה הוכח כיעיל לשיפור הבריאות הכללית ואיכות החיים, יש השפעות אפשריות על הריון שצריך לקחת בחשבון.

השמנת היא גורם ידוע להפרעות בריאותיות, וברוב המקרים ממליצים על הניתוח על מנת לשפר תוצאות ההיפרודוקטיביות של אנשים השמנמנים. אך השפעת הניתוח על הריון יכולה להיות מורכבת ומשתנה מאד בין אנשים.

אחת מהשפעות האפשריות של הניתוח על הריון היא שיפור ברמות ההורמונים המשדרות ומשפיעות על ההרמונים המקנות פוריות. השמנת יכולה לגרום לאי-איזון הורמונלי שיכול להפריע להרות, כמו גם לשיפור ברמות הורמונים שעשויות לגבור על כך, מה שיכול להגביר את הסיכויים להיכנס בהרות במקרים מסוימים.

אך חשוב לציין שהניתוח עשוי גם לגרום לקצרת ספיגת תפריטים ולתת שפעות של תפריטים שיכולות להשפיע בצורה שלילית על הריוניות. נשים שעברו ניתוח כזה עשויות להיות בסיכון גבוה יותר להיות בפחות חומרים חיוניים כמו ברזל, ויטמין D, סידן וחומצה פולית, החיוניים לבריאות ההרות.

גברים שעברו ניתוח כזה עשויים גם לראות שיפור בבריאות ההורמונים המשפיעות על התפרצות הזרמים גברית, ולהורמונים שעשויים לשפר על כך.

סך הכל, הניתוח יכול להביא לשיפורים בתוצאות הפוריות, ברמות הורמונים ואף בתפרצות הזרמים הגברית. אחרי הניתוח והפטישת המשקל העודף, ייתכן שיהיה פשוט יותר להרות. אם את מעדיפה לדחות את חלומות ההרות בשל השמנת ואת במצב חיים שלילי כתוצאה מכך, הכוונה שלנו היא להיות לך בעזרה. אם את רואה כי השמנת הופכת למחלה, הפטישה של המשקל העודף בעזרת ניתוח והרזיה יכולה להקל עליך לקרוא לייעוץ מהקבוצה שלנו של רופאים מומחים ומנוסים. אם את רואה כי יש חששות לפעולה כמו זו בגלל הרוב הגובר במשקלך, יחד נמצא לך פתרונות.


בהקשר להתמקדות בחיבור בין הניתוח להריון, התהליכים הופכים יותר מורכבים ומפורטים. ניתוח בריאטריה, הכולל הקטנת גודל המעין באמצעות ניתוח כדי להפיק איוודאות משקל, התקבל כאמצע לניהול המשקל.

לנשים שעברו ניתוח בריאטריה, ההיריון יכול להיות מורכב, וחשוב להיות מודעים לסיכונים הקשורים להריון אחרי ניתוח כזה. הדבר המרכזי לדאוג ממנו הוא הסיכוי לחוסר תזונה, שיכול להתרחש כתוצאה מהפחתת צריבת המזון, מחסור בספיגת מזונך, או שנייה.

נודע כי יש להמתין לפחות 12-18 חודשים אחרי ניתוח בריאטריה לפני שניסיון להיכנס להריון. התקופה הזו מאפשרת לגוף ליצוב ולהתאושש מהפרוצדורה. בנוסף, יש להתייעץ עם ספקי הרפורמה לדון בצרכיך התזונתיים ובסיכונים אפשריים הקשורים להריון.

במהלך ההריון, חשוב להביא לידי יד עם ייעוץ רפואי קרוב ולבצע בדיקות רגילות לפקח על ההתקדמות המשקל, הסטטוס התזונתי, והבריאות הכללית.

נשים שעברו ניתוח בריאטריה עשויות גם להימצא בסיכון גבוה יותר למספר של תחלואות אחרות במהלך ההריון, כמו גידול גבוזי, דיאבטיס הריונית, ולידה מוקדמת. לכן, חשוב לשמור על יחס צמוד עם ספקי הרפורמה לניהול כל פוטנציאליות בעיות.

מבחינת תזונה, חשוב לנשים שעברו ניתוח בריאטריה לשמור על תזונה בריאה במהלך ההריון. זה עשוי לכלול נטולים ותוספים ויטמינים, ולצרוך תפריט עשיר בחלבונים, בברזל, סידן וחומצה פולית.

סך הכל, ההריון לאחר ניתוח בריאטריה מחייב תכנון יסודי, ניטור וניהול. נשים שעברו את הפרוצדורה יש לעבוד בשותפות צמודה עם ספקי הרפורמה שלהן כדי להבטיח הריון בריא ולידה בטוחה. בעזרת טיפול נכון, נשים שעברו ניתוח בריאטריה יכולות לחוות הריונים מוצלחים ולהפקיד בבריאות ילדים בריאים.

Post Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir