האם טביליסי בטוחה? מבט קרוב על בעיות בטיחות

/

ביקרתי בטביליסי פעמיים כבר, פעם אחת כסוכנת נסיעות בודדת ופעם נוספת עם בן זוגי וקבוצה כחלק מכנס.

רמות הטיב של טביליסי

האם טביליסי בטוחה? כן, לפי דעתי (וגם על פי דעת רבים אחרים), העיר היא בטוחה!

העיר נמצאת ברמות גבוהות במדד הבטיחות הגלובלי – הרבה יותר גבוהות מלונדון, פריז או רבות מהערים בארצות הברית – ותמיד הרגשתי בטוחה שם.

במהלך שהיותי בטביליסי, תמיד הרגשתי בטוחה, גם בעת ביקורים בהתיישבות בודדת כאישה. חלק מזה הוא בגלל האירוח המקומי שנתן רושם נפלא וגם בזכות שיעורי הפשע הנמוכים.

עם זאת, יש כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון לפני הביקור – נכנסים אל תוך זה בפוסט הזה!

רמות הפשע בטביליסי

רמות הפשע בטביליסי נמוכות בהשוואה לערים גלובליות אחרות.

במהלך הביקורים שלי, חקרתי את העיר בזמנים שונים ביום ולעולם לא הרגשתי בסכנה – אך כמו בכל עיר גדולה, כדאי להימנע מהליכות בשעות לילה (במיוחד לבד).

כמו בכל עיר גדולה, ישנן מקרי גניבות קטנות ופשעים אחרים בקטנה כמו גניבת כיס במקומות עמוסים או נקודות תיירות.

עם זאת, הנתונים מראים כי רמות הפשע הקטנות נמוכות יותר מבערי הבירה במערב אירופה.

בעוד שפשעים אלימים נדירים, אני ממליצה להתרהר תמיד כדי להימנע מהם. כדאי להימנע מאזורים לא מוארים או מבודדים בשעות לילה ולשמור על חפצים יקרים בטוחים.

הונאות בטביליסי

הבעיה היחידה שנתקלתי בה בטיול האחרון שלי הייתה נסיון ממעמד עקום במכולת מיץ ברחוב רוסתוולי, הרחוב המרכזי של טביליסי. נראה שההונאה הזו רצה לפחות מזה של 2020 – תקלתי על חוט במיוחד המדברת על זה בפייסבוק כאן!

שאלתי על מחיר המיץ במכולת מיץ, אך הספק קפץ להכין אותו מבלי לענות על שאלות המחיר (ניסיתי אנגלית ורוסית, לא ידעתי גאורגית). חשבתי שאולי היא פשוט לא שמעה או לא הבינה אותי, ולכן לא עצרתי אותה. היא אפילו אותרה לי לצלם סרטון שלה במהלך ההכנות לשתייה!

אך כאשר היא סיימה, היא הפכה את כרטיס המחיר וחשפה כי המחיר הוא 50 לארי, כ-17 יורו! הסברתי שאין לי מספיק כדי לכסות את זה, מה שברור שלא הופעל עליה – אז סיימנו רוטרי, ללא מיץ.

המסר הוא? אל תמשיכו בהזמנתכם במכולת מיץ עד שתאשרו את המחיר!

ישנם גם הונאות אחרות בערים אחרות שבעיר, לאורך תיירים, ולכן יש להקפיד על התיישרות. תמיד הייתי ממליצה למספר ולהסכים על מחיר מראש כדי למנוע חישובים יתר על ידי נהגי מוניות. אחת הטיפים הטובים היא להשתמש באפליקציית Bolt.

נסיעות יחיד

תמיד הרגשתי בטוחה באופן יחיד, כמסעדה בטביליסי. הם לא חווו מטרות מאנס של קטגוריות אקספריינס.

Post Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir