דיון על מיני בייפאסט גס ורפלוקס חומצות המרה

/

תפקידם של חומצות המרה במעגל העצבי-כבד, התפקידים שלהם בתהליכי העיכול והספיגה, השפעתם המטבולית והקשר הקרוב שלהם עם המיקרוביוטה מוכרים היטב. לאחר כל סוגי האובדן משקל ריאני, המעגל הסירקולטורי של חומצות המרה משתנה. יישום המסילה החולנית-לעצבית לקטן מוציא עליית קצת את הספיגה של חומצות המרה, וזהו אחד מעקרונות הפעולה של הניתוח המינימלי להפחתת אובדן משקל. התפקיד של חומצות המרה בסרטן המקיטים נפוץ מופרך מאוד.

בניתוח האובדן משקל המורחב, יכולה להיות ספיגה חלקית של חומצות המרה לפני תחילת תהליך העיכול בחלק הקרוב של מעי הקטן. מאחר שחומצות המרה נספגו מראש, הם פחות נמצאים בתעלת המשותפת שבה מתקיים התזוזה של מזון. לכן, הניתוחים הללו הם ניתוחים ששומרים על חומצות המרה ולא צפוי שמחזיקה של חומצות המרה תהיה פחותה בטווח הארוך. השלשול הנקרא דיאריה כולגנית הוא אחד מהתופעות הלוואיות הרעות של חומצות המרה. אך לא נפוץ לאחר ניתוח המינימלי להפחתת הקירות. חומצות המרה לא הן סטריליות כרעיון. אך הן עשויות להיות קואופקטור להתפתחות הסרטן. עם זאת, כיום יש הוכחות עקיפות המצביעות על כך שחומצות המרה עשויות להיות קרקינוגניות לאדם.

רוב המקרים של סרטן המקיטים שדווחו לאחר ניתוח בייפאסט גס נדווחו בשארית המקיט העזה. מיני בייפאסט גס נדווח על מקרה יחיד של סרטן נקעי ביותר בעולם.

ד”ר פיטר סמול ממממלכה המאוחדת מדווח שמספר קלינאים משווקים את חששותיהם ביחס לסרטן המקיטים או למקיט על קשר עם גרון או סרטן המקיטים, אך התמקדות בניתוח באובדן משקל ובשינויים מטבוליים פועלת בצורה ברורה להוריד את סיכון הסרטן. לכן, חיבור המעי הדק בצורת לול עשוי להוביל לגסטריט אלקלי. אך לא הוכח שזה גורם לשינויים דיספלסטיים. ייתכן והסתברות הגעת חומצות המרה לשק המין בניתוחי Roux-en-Y הנמוכים יותר. עם זאת, במחקרים ההיסטולוגיים העדכניים שהשוו בין מקרים של Roux-en-Y למיני בייפאסט, נמצא שתדירות רפלוקס חומצות המרה, אינדקס רפלוקס חומצות המרה וניקוד סידני סיסטם דומים. סיכום, רפלוקס חומצות המרה לא הוכחה כנוגדת למיני בייפאסט.

H.Pylori הוא גורם חשוב יותר ויכול להיות מקדם לקרינוגנזה. טיפול בהדברת התוספת בחולצת הנקע נראה כפתרון הגיוני למניעת התפתחות הסרטן גם בחולים חיוביים לH.Pylori.

לא הוכח כי רפלוקס חומצות המרה לתוך היבשות ופיתוח אוזופגוסיטיס הוא בעיה עיקרית לאחר מיני בייפאסט. בנוסף, הנתונים מרמזים כי אחרי MGB, רפלוקס חומצות המרה יכול להיפחת באוזופגוס.

בסיכום, אין מידע תמידי המצביע על סיכון לסרטן לאחר מיני בייפאסט, ומידע זה כולל מעקב לתקופה של 20 שנה לאחר הניתוח. ביום זה כמעט חצי האוכלוסייה בסיכון לסרטן, והסיכון הזה מתרבה עם השמנת. הוכח כי הניתוחים המורידים משקל מפחיתים את סיכון הסרטן. לכן, עם כל הדאגות הארוכות שלנו לאחר הניתוח, אנו חייבים לבחור בין היתרונות המוכחים. בקשר למיני בייפאסט, אין נתונים עקביים שמצביעים על גידול בסיכון לרפלוקס חומצות המרה וסרטן. מקרי סרטן עיקשתיים שדווחו נובעים בעיקר מניתוחים המגבילים כמו חגורת המין והקיבה האגודליים. בכל מקרה, ניתוחנים צריכים להיות זהירים ורגילים במעקב ובדיווח על כל הפרוצדורות הבריאותיות.

Post Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir