באילו מקרים מבוצעים ניתוחי רוויזיה?

/

יקוני ניתוח באילו מקרים?

 1. מקרים שבהם אי אפשר לשנות את הטובעות של המעי הקטן (בדרך כלל סגור ואי אפשר להגן עליהן)

תסמונת התקף חוזר ורגיש אי סבלנות למזון החלקת הטובעת פרולפסוס של הטובעת חרוטות של הטובעת, העברה, כלומר הזרקה פגם טכני שנקשר לטובעת, נקישה, התעקלות של הפורט

 1. הודחת ירידת משקל או חזרת המשקל בעיקר לאחר ניתוחי הטובעת של המעים. אך זה נראה גם לאחר מספר גדול של ניתוחים של הטובעת החדשים המתבצעים על ידי רופאים חדשים. ניתוח מעין הגבהה או החזרת המשקל לאחר שנעשה ניתוח הטובעת של המעים בהתאם להוראות: זה פחות נפוץ וניתן לשמירה.
 2. ניתוחי תיקון של ניתוחים היסטוריים שלא מתבצעים יותר

תעלה של חוליות הגבהה רחבה של הטובעת אילו תיקונים לבחור במהלך אילו מצבים? אם הניתוח הראשון היה ניתוח הטובעת של המעים ונעשה תיקון בשל ירידת משקל לא מספקת או אי פירוק דיאבטס, יש להעדיף ניתוחי דימום גס או SADI-S כמו הניתוח המועדף. במקרים של אי סבלנות לטובעת של המעים, ניתן להעדיף ניתוחי הגבהה או ניתוחי דימום גס. במקרים של תסמונת התקף חוזרה לאחר ניתוח ההגבהה, נדרש תיקון בצורת הגבהה של המעים. במקרים של תסמונת חוזרת לא קשה בנתיים, ניתן לשקול מעבר ל-SADI-S.

לאחר הגבהה של המעים, ניתן לבצע התערבות בכדי להגביר את הפוש הרחב או הסטומה. ניתן לשקול תיקון ל-SADI-S. ניתן לשקול גם ניתוח אנדוסקופי כמו אפולו המקווה לתוצאות טובות. בארץ אנו היינו הפועלים הראשונים בשיטה זו, וכיום יש לנו את הסדרה הגדולה ביותר של מטופלים בשיטה זו. במקרים של תסמונת התקף חוזרה קשה לאחר החזרת עבר ה-Loop duodenal switch, יתאים חזרה לניתוח ההגבהה של המעים.

כפי שניתן לראות מהאפשרויות, אין הבטחה לא להקבלת משקל וכל הבעיות ניתן למצוא פתרון עבורן. המקפיא המרכזי להבנה הוא שאם אין פגם טכני (כמו שניתן לראות ב-Sleeve gastrektomi כאשר הפונדוס אינו מוסר לגמרי), המקור להתמקדות המשקל נמצא בהרגלי אכילה ושינויים בסגנון החיים שלא הוחלו.

לא יש להתעסק בתיקון לפני שמשתנה דפוס ההתנהלות המתוקן. במקרים כאלה, ייתכן שתיקון לא יהיה כה יעיל כמו הניתוח הראשון, מכיוון שרוב החולים של ניתוח התיקון יכולים כבר להתנהג בצורה חוזקה יותר בשל מעברם לניתוח חזק יותר.

Post Tags:

“באילו מקרים מבוצעים ניתוחי רוויזיה?” için bir yanıt

 1. admin avatarı

  ss (Tek Anastomozlu Gastric Bypass)

  מיני גסטריק בייפס (Mini Gastric Bypass), שנתפס בשנים האחרונות כאלטרנטיבה מצוינת לניתוח ה-Roux n-Y Gastric Bypass שנחשב לתקן זהב במיוחד בארצות הברית, הוא שיטה שמשלבת בין הגבלת המעי והפחתת ספיגת תזונה. המעי מושאר בנפח של כ-30-50 סמ”ק, וחלק ממעי הדק, באורך של כ-2 מטרים, מוסר מספיגת המזון. ייתכן שיהיה על החולה לצרוך במשך זמן ארוך בין במצורף למזון ובין במשקה תרומות של ברזל וויטמינים, האווירים רק בדרך כלל דרך הפה או דרך ורידים. השפעות המטבוליות בטווח הארוך דומות לאלו של ניתוח ה-Roux n-Y Gastric Bypass. מחקרים אחרונים מראים כי השפעתו על דיאבטס טיפוס 2 כמעט כפולה לזו של ניתוח ה-Roux n-Y Gastric Bypass.

  יתרונות מול שיטות הניתוח האחרות:

  משלב בין הגבלת המעי לבין פחתת ספיגת התזונה.
  מטפל באורח חיים המתמודד עם השמנה ועם דיאבטס טיפוס 2.
  פחות סיכון לתופעות לוואי כתוצאה מהתמצאות משותפת אחת בלבד.
  יחסית קל לביצוע ניתוחים רוויזיוניים כאשר נדרש.
  חסרונות מול שיטות הניתוח האחרות:

  קיום סיכון להופעת אבני דרכי המרה חדשים, שהן תופעה שנפוצה בין 20%-80% מהחולים שעברו ניתוח להורדת משקל. המניעה מפרעת את ניתוח ה-ERCP (פרוצדורה להורדת אבנים בדרך כלל) שנעשה דרך צינור המאכל הראשי.
  צורך בהחלפה תדירה של חומרי גלם וויטמינים כמו ברזל, חומצה פולית וויטמין B12, בדרך כלל דרך פה או באמצעות ורידים.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir