אילו ניתוחים ניתן לבצע לאחר הסרת סרט קיבה?

/

מהם הניתוחים שניתן לבצע לאחר הסרת הצמיחה? ישנם בסיסית 5 שיטות לשינוי ניתוחי. בנושא זה פורסמו מאמרים במספר מועט מאוד.

  1. החזרת צמיחה מהצד: צמיחה הקודמת נמחקת ומוחלפת בצמיחה חדשה. אף שהמחקרים חסרים, נמצא כי רמות ההצלחה של הצמיחה השנייה דומות לאלה של הניתוח הראשון. על כן, לא מומלץ להחליף את הצמיחה פעמיים במקרים בהם הצמיחה הראשונה לא הביאה להפחתת משקל מוצלחת. בדרך כלל, תופעות לוואי כגון דילול וכדומה שנבעו מתקלות כגון חורים נפשטים וכדומה הן קריטיות עבור חולים המעוניינים להמשיך להפחית את המשקל ברצון.
  2. המרת צמיחה לצורת כלי מזרק: במהלך השנה שלפני הסרת הצמיחה, נמצא כי תיקון של הצמיחה לצורת כלי מזרק מצליח בהפחתת משקל בין 60% ל-75%. תופעות לוואי וסיכונים נמוכים בערך 16% ואין מקרים של מוות בסדרות שנבדקו.
  3. המרת צמיחה להתעצמות גסטרית: זו האפשרות הנפוצה ביותר והמומלצת ביותר על פי מספר מאמרים. סיכוני ותופעות לוואי בערך בין 9% ל-17% עם רמות הצלחה בערך 70%.
  4. המרת צמיחה למערכת הגיידונל שלטורנית: גם על פי שהמערכת הזו יכולה להוביל להפחתת משקל משמעותית יותר מהתעצמות הגסטרית, סיכוני ותופעות לוואי רבים יותר.
  5. המרת צמיחה לטכניקות ניסיוניות: טכניקות אלו עדיין נמצאות בשלב הניסוי. בניהן ניתן למנות Endobarrier Gastrointestinal Liner, פיקולה גסטרית (כיפול הקיבה), מערכת Maestro הניתנת להתקנה, POSE (ניתוח כירורגי סיסי להשמנה ראשונית), Apollo ועוד.

Post Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir