איך להתכונן לניתוח

/

הכירורג הבאריאטרי יצפה מהמטופלים שלו להתחיל בדיאטת הכנה לפני ניתוח מעקף קיבה. יש לכך שתי סיבות עיקריות. ראשית, המטופל יצטרך לעקוב אחרי דיאטה מופחתת משמעותית לאחר הניתוח, ולכן חשוב להתרגל לצורת אכילה זו מראש. שנית, וכנראה הכי חשוב, יש צורך “להכין” את הכבד. כאשר המטופלים סובלים ממשקל יתר, זה בדרך כלל נובע מעודף סוכר ושומן בתזונה וכן מאכילת יתר. זה גורם לכבד מוגדל וקשה. על מנת לבצע ניתוח מעקף קיבה בגישה לפרוסקופית, הכירורג צריך לדחוף את הכבד מעט הצידה כדי להגיע לקיבה. ככל שהכבד קטן ורך יותר, כך זה קל יותר עבור הכירורג. אם הכירורג לא מצליח לעשות זאת, הוא יצטרך לפנות לניתוח פולשני יותר, על ידי חיתוך ישיר של הבטן. זה מגדיל את הסיכון לסיבוכים.

כמו תמיד, עדיף לקחת את עצתו של הכירורג ולבחור את הדיאטה שהוא או היא ימליצו עליה. בדרך כלל, הדיאטה מתחילה כ-14 ימים לפני התאריך המתוכנן של הניתוח. יש כמה תכניות דיאטה לפני ניתוח מעקף קיבה שמשתמשים בהן לעתים קרובות.

דיאטת חלב לפני ניתוח מעקף קיבה – דיאטת החלב, כשמה כן היא, כוללת שתיית 2 ליטר חלב ביום. בדרך כלל זה חלב דל שומן, אבל זה יכול להיות גם חלב רזה או חלב סויה ממותק. מותרים תבלינים ללא סוכר וכן מים, תה, קפה ומשקאות פירות ללא סוכר בכמות בלתי מוגבלת. דיאטת פחות מ-1000 קלוריות לפני ניתוח מעקף קיבה – כמו שמה, דיאטה זו כוללת מינימום צריכת קלוריות. תכנית דיאטת קטוזיס לפני ניתוח מעקף קיבה – תכנית אכילה זו מכריחה את הגוף לשרוף שומן במקום פחמימות. בדרך כלל, כ-70% מהקלוריות מגיעות משומן, פחות מ-10% מפחמימות ופחות מ-20% מחלבון. דיאטת מרק, יוגורט וחלב לפני ניתוח מעקף קיבה – זה גם נקרא דיאטת נוזלים. דיאטת שייק חלבון לפני ניתוח מעקף קיבה – אכילת שייקים חלבוניים בלבד הזמינים בחנויות. זהו רק מבחר והכירורג תמיד ימליץ על תכנית האכילה הטובה ביותר עבור המטופל.

4o

Post Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir