מיני מעקף

/

ניתוח מעקף קיבה

ניתוח מעקף קיבה הוא ניתוח שעוזר לך לרדת במשקל על ידי שינוי האופן שבו הקיבה והמעי הדק מטפלים במזון שאתה אוכל.

לאחר הניתוח, הקיבה שלך תהיה קטנה יותר. תרגיש מלא עם פחות אוכל.

המזון שאתה אוכל כבר לא יגיע לחלקים מסוימים בקיבה ובמעי הדק שסופגים מזון. בשל כך, הגוף שלך לא יקבל את כל הקלוריות מהמזון שאתה אוכל.

תיאור

לפני הניתוח תקבל הרדמה כללית. תהיה ישן וחסר כאב.

ישנם שני שלבים במהלך ניתוח מעקף קיבה:

השלב הראשון הוא הקטנת הקיבה. המנתח שלך משתמש בסיכות כדי לחלק את הקיבה שלך לחלק עליון קטן ולחלק תחתון גדול יותר. החלק העליון של הקיבה שלך (המכונה כיס) הוא המקום שבו המזון שאתה אוכל יגיע. הכיס הוא בגודל של אגוז מלך. הוא מכיל רק כ-1 אונקיה (כ-28 גרם) מזון. בשל כך, תאכל פחות ותאבד משקל. השלב השני הוא המעקף. המנתח שלך מחבר חלק מהמעי הדק (הג’ג’ונום) לחור קטן בכיס. המזון שאתה אוכל יעבור כעת מהכיס לפתיחה החדשה הזו ולמעי הדק שלך, ובכך יעקוף חלק מהמעי הדק. כתוצאה מכך, הגוף שלך יספוג פחות קלוריות. ניתוח מעקף קיבה יכול להתבצע בשני אופנים. בניתוח פתוח, המנתח שלך עושה חתך כירורגי גדול לפתיחת הבטן. המעקף נעשה על ידי עבודה על הקיבה, המעי הדק ואיברים אחרים.

דרך נוספת לבצע ניתוח זה היא שימוש במצלמה זעירה הנקראת לפרוסקופ. מצלמה זו ממוקמת בבטן. הניתוח נקרא לפרוסקופיה. הלפרוסקופ מאפשר למנתח לראות בתוך הבטן.

בניתוח לפרוסקופי:

המנתח עושה 4 עד 6 חתכים קטנים בבטן. הלפרוסקופ והכלים הנחוצים לביצוע הניתוח מוחדרים דרך חתכים אלו. המצלמה מחוברת למוניטור וידאו בחדר הניתוח. זה מאפשר למנתח לראות בתוך הבטן בזמן ביצוע הניתוח. היתרונות של לפרוסקופיה על פני ניתוח פתוח כוללים:

שהות קצרה יותר בבית החולים והתאוששות מהירה יותר פחות כאב צלקות קטנות יותר וסיכון נמוך יותר לפתח בקע או זיהום הניתוח נמשך כ-2 עד 4 שעות.

מדוע מבוצע ההליך

ניתוח לירידה במשקל (המכונה גם ניתוח מטבולי ובריאטרי או MBS) עשוי להיות אפשרות אם יש לך השמנת יתר בינונית עד גבוהה בסיכון ולא הצלחת לרדת מספיק במשקל באמצעות דיאטה ופעילות גופנית.

נותני שירותי הבריאות משתמשים לעיתים קרובות במדד מסת הגוף (BMI) ובמצבים בריאותיים כמו סוכרת סוג 2 (סוכרת שהחלה בגיל הבגרות) ולחץ דם גבוה כדי לקבוע מי האנשים שהכי סביר שיפיקו תועלת מ-MBS.

ניתוח מעקף קיבה אינו פתרון מהיר להשמנת יתר. הוא ישנה באופן משמעותי את אורח החיים שלך. לאחר הניתוח הזה, עליך לאכול מזונות בריאים, לשלוט בגודל המנות שאתה אוכל ולבצע פעילות גופנית. אם לא תעקוב אחר אמצעים אלו, ייתכן שתהיה לך סיבוכים מהניתוח וירידה במשקל לא מוצלחת.

הקפד לדון ביתרונות והסיכונים עם המנתח שלך.

ניתוח זה עשוי להיות מומלץ אם יש לך:

BMI של 35 קילוגרם למ”ר (ק”ג/מ”ר) או יותר (המכונה גם השמנת יתר מדרגה 2 או 3). אדם עם BMI של 35 או יותר הוא מעל 80 פאונד (36.3 ק”ג) ממשקלו המומלץ. BMI תקין הוא 18.5 עד 24.9. אם אתה חבר באוכלוסייה אסייתית, סף ה-BMI לשקול ניתוח הוא 27.5. BMI של 30 עד 34.9 ק”ג/מ”ר (המכונה גם השמנת יתר מדרגה 1) ומצב רפואי חמור שעלול להשתפר עם ירידה במשקל. חלק ממצבים אלה הם דום נשימה חסימתי בשינה, סוכרת סוג 2, אסטמה, דיסליפידמיה, מחלת כבד שומני, דלקת כבד לא אלכוהולית ומחלות לב. אם אתה חבר באוכלוסייה אסייתית עם אחד מהמצבים הללו, סף ה-BMI לשקול ניתוח הוא 25.

סיכונים

מעקף קיבה הוא ניתוח גדול ויש לו סיכונים רבים. חלק מהסיכונים הללו הם חמורים מאוד. עליך לדון בסיכונים אלה עם המנתח שלך.

הסיכונים של קבלת הרדמה וניתוח בכלל כוללים:

תגובות אלרגיות לתרופות בעיות נשימה דימום, קרישי דם, זיהום בעיות לב הסיכונים של מעקף קיבה כוללים:

דלקת קיבה (דלקת ברירית הקיבה), צרבת או כיבים בקיבה פגיעה בקיבה, במעיים או באיברים אחרים במהלך הניתוח דליפה מהקו שבו חלקי הקיבה חוברו יחד תזונה לקויה הצטלקות בתוך הבטן שעלולה להוביל לחסימת מעיים בעתיד הקאה מאכילת יותר ממה שהכיס בקיבה שלך יכול להכיל

לפני ההליך

המנתח שלך יבקש ממך לעבור בדיקות וביקורים אצל נותני שירותי בריאות אחרים לפני שתקבל ניתוח זה. חלק מהם הם:

בדיקה גופנית מלאה. בדיקות דם, אולטרסאונד של כיס המרה ובדיקות אחרות כדי לוודא שאתה בריא מספיק כדי לעבור ניתוח. ביקורים אצל הרופא שלך כדי לוודא שמחלות רפואיות אחרות שאתה עשוי לסבול מהן, כמו סוכרת, לחץ דם גבוה ובעיות לב או ריאות, יהיו בשליטה. ייעוץ תזונתי. שיעורים שיעזרו לך ללמוד מה קורה במהלך הניתוח, מה עליך לצפות לאחר מכן, ואילו סיכונים או בעיות עשויים להתרחש לאחר מכן. ייתכן שתרצה לבקר יועץ כדי לוודא שאתה מוכן רגשית לניתוח זה. עליך להיות מסוגל לבצע שינויים משמעותיים באורח החיים שלך לאחר הניתוח. אם אתה מעשן, עליך להפסיק כמה שבועות לפני הניתוח ולא להתחיל לעשן שוב לאחר הניתוח. עישון מאט את ההחלמה ומגדיל את הסיכונים לבעיות. ספר לרופא שלך אם אתה זקוק לעזרה בהפסקת עישון.

ספר למנתח או לאחות שלך:

אם את בהריון או עשויה להיות בהריון אילו תרופות, ויטמינים, עשבים ותוספים אחרים אתה נוטל, כולל כאלו שקנית ללא מרשם במהלך השבוע שלפני הניתוח:

ייתכן שתתבקש להפסיק לקחת תרופות שמקשות על קרישת הדם שלך. אלה כוללים אספירין, איבופרופן (אדוויל, מוטרין), וורפרין (קומדין) ואחרים. שאל את המנתח אילו תרופות עליך עדיין לקחת ביום הניתוח. הכן את הבית שלך לקראת אחרי הניתוח.

ביום הניתוח

עקוב אחר ההוראות מתי להפסיק לאכול ולשתות. קח את התרופות שהמנתח שלך אמר לך לקחת עם לגימה קטנה של מים. הגיע לבית החולים בזמן.

לאחר ההליך

רוב האנשים נשארים בבית החולים במשך 1 עד 4 ימים לאחר הניתוח.

בבית החולים:

תתבקש לשבת בצד המיטה וללכת קצת באותו יום שבו עברת את הניתוח. ייתכן שיהיה לך צינור שיוצא מהאף שלך לתוך הקיבה שלך למשך 1 או 2 ימים. צינור זה עוזר לנקז נוזלים מהמעי שלך. ייתכן שיהיה לך קטטר בשלפוחית השתן להסרת שתן. לא תוכל לאכול במשך 1 עד 3 הימים הראשונים. לאחר מכן, תוכל לשתות נוזלים ולאחר מכן לאכול מזון מרוסק או רך. ייתכן שיהיה לך צינור המחובר לחלק הגדול יותר של הקיבה שעוקף. הצינור יצא מהצד שלך וינקז נוזלים. תלבש גרביים מיוחדות על הרגליים כדי לעזור למנוע היווצרות קרישי דם. תקבל זריקות תרופות למניעת קרישי דם. תקבל תרופות לשיכוך כאבים. תקבל כדורים לשיכוך כאבים או תרופות לשיכוך כאבים דרך הווריד, קטטר שמוחדר לווריד שלך. תוכל ללכת הביתה כאשר:

תוכל לאכול מזון נוזלי או מרוסק בלי להקיא. תוכל לנוע ללא הרבה כאב. אתה לא צריך תרופות לשיכוך כאבים דרך הווריד או בזריקה. הקפד לעקוב אחר ההוראות כיצד לטפל בעצמך בבית.

תוצאות (תחזית)

רוב האנשים מאבדים כ-10 עד 20 פאונד (4.5 עד 9 קילוגרם) בחודש הראשון לאחר הניתוח. הירידה במשקל תפחת עם הזמן. על ידי שמירה על הדיאטה ותוכנית הפעילות הגופנית מההתחלה, תאבד יותר משקל.

ייתכן שתאבד מחצית או יותר ממשקל העודף שלך בשנתיים הראשונות. תאבד משקל במהירות לאחר הניתוח אם אתה עדיין על דיאטה נוזלית או מרוסקת.

ירידה מספקת במשקל לאחר הניתוח יכולה לשפר מצבים רפואיים רבים, כולל:

אסטמה דלקת פרקים מחלות לב או כלי דם מחלת כבד שומני לא אלכוהולית מחלת ריפלוקס גסטרו-ושטי (GERD) לחץ דם גבוה כולסטרול גבוה דום נשימה חסימתי בשינה סוגים מסוימים של סרטן סוכרת סוג 2 שקילה פחותה יותר תקל גם עליך לנוע ולעשות את הפעילויות היומיומיות שלך.

כדי לרדת במשקל ולהימנע מסיבוכים מההליך, תצטרך לעקוב אחר הנחיות הפעילות הגופנית והאכילה שניתנו לך על ידי הרופא והדיאטנית שלך.

שמות חלופיים

ניתוח בריאטרי – מעקף קיבה; מעקף קיבה Roux-en-Y; ניתוח ירידה במשקל – מעקף קיבה; ניתוח השמנת יתר – מעקף קיבה; ניתוח מטבולי ובריאטרי או

ליווי צמוד בעברית

הסעות והעברות בטורקיה (איסטנבול), גאורגיה (בטומי וטביליסי), וקפריסין מלון 5 כוכבים

הלווה שלנו דובר עברית וטורקית (או גאורגית או יוונית, בהתאם למיקום), יקבל את פניך בבית החולים ויתרגם מטורקית לעברית ולהיפך (או מגאורגית/יוונית לעברית ולהיפך), ויתווך בינך לבין הרופא בפגישה שמתקיימת לפני הניתוח, שבה המנתח מסביר ומשתף אותך בתהליך שעומד לקרות. הוא ילווה אותך במהלך הבדיקות המקיפות, קבלת החדר ועוד.

רכב VIP גדול ומפואר יאסוף אותך משדה התעופה לבית החולים ויאסוף אותך מהבית החולים לאחר הניתוח למלון. ביום חזרתך לישראל, הנהג יאסוף אותך מהמלון ישירות לשדה התעופה.

מלון חמישה כוכבים מפנק בו תשהה לאחר הניתוח עד חזרתך הביתה. תוכל ליהנות מהכל שיש לאיסטנבול, בטומי, טביליסי או קפריסין להציע.

georgiansurgeries.com

Post Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir